مرکز درسی دانشجویان

محتویات سبد
(خالی)


کاتالوگ


ورود به سیستم
شناسه
رمز عبور
فراموشی رمز    

عضویت


پرفروش ترین محصولات
حفظ جزء 30 قرآن کریم
حفظ جزء 30 قرآن کریم

۵۵,۰۰۰ریال
دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری + پاسخنامه تشریحی
دانلود نمونه سوالات استخدامی رشته حسابداری + پاسخنامه تشریحی

۳۰,۰۰۰ریال
دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان امور مالیاتی
دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان امور مالیاتی

۳۵,۰۰۰ریال
پر بازدیدترین محصولات
حفظ جزء 30 قرآن کریم

حفظ جزء 30 قرآن کریم

۵۵,۰۰۰ریال
روشهای آب و هوا شناسی دیرینه

روشهای آب و هوا شناسی دیرینه

۵,۰۰۰ریال
بازار شناسي و مسايل بازاریابی

بازار شناسي و مسايل بازاریابی

۵۰,۰۰۰ریال
آخرین محصولات اضافه شده
روانشناسی اسلامی گرایش روانشناسی اسلام گرا
روانشناسی اسلامی گرایش روانشناسی اسلام گرا

۵۰۰,۰۰۰ریال
نمونه سوالات کارشناسی ارشد زمین شناسی-تکتونیک نیمسال سوم(تابستان) 93-94
نمونه سوالات کارشناسی ارشد زمین شناسی-تکتونیک نیمسال سوم(تابستان) 93-94

۳۵,۰۰۰ریال
نمونه سوالات کارشناسی ارشد زمین شناسی زیست محیطی نیمسال سوم(تابستان) 93-94
نمونه سوالات کارشناسی ارشد زمین شناسی زیست محیطی نیمسال سوم(تابستان) 93-94

۴۰,۰۰۰ریال


  1   2   بعدی >>
 

  ۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۵:۵۸ ب.ظ

تقدیر قائم مقام وزیر علوم از دستاوردهای پژوهشکده دانشگاه پیام نور

تقدیر قائم مقام وزیر علوم از دستاوردهای پژوهشکده دانشگاه پیام نور

 

دانشگاه ها ازامکانات پژوهشکده دانشگاه پیام نور استفاده کنند

 

 

 

 

 

 دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری از بخشهای مختلف پژوهشکده پوششهای نانو ساختاردانشگاه پیام نور استان یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی،  دکتر باقری ضمن تقدیر از تولید محصولات متنوع و دستاوردهای مختلف در این پژوهشکده اظهار داشت باید شرایطی فراهم شود تا دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از امکانات پژوهشکده  استفاده مثمر ثمر داشته باشند.

قائم مقام وزیر علوم تاکید کرد : پژوهشکده پوششهای نانو ساختار پیام نور استان یزدبا توجه بیشتر  به آینده آموزشی و پژوهشی ، برنامه ریزی جامع تری رابرای انجام پژوهش های لازم در خصوص رشته های حوزه نانو و بین رشته ای و کاربردی داشته باشد .

 دکتر کاظم پورمدیر این پژوهشکده، ابراز امیدواری کرد: با حمایت وزارت علوم ؛ پژوهشکده بتواند نقش پررنگ تری در سیاستگذاریها و برنامه ریزی های آموزش عالی ایفا نماید.


  ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۵:۵۸ ق.ظ

جنبه علمی صنعت گردشگری مغفول مانده است

 

جنبه علمی صنعت گردشگری مغفول مانده است 

 

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه توسعه گردشگری یعنی توسعه روبه جلویی که توسعه پایدار را رقم می‌زند، گفت: جنبه علمی صنعت توریسم در کشور مغفول مانده است و برگزاری همایش‌های علمی می‌تواند در این زمینه نقشی ویژه ایفا کند. 
به گزارش روابط عمومی، محمدمحسن صدر در دومین همایش ملی گردشگری، مدیریت فرصت‌ها و جاذبه‌ها با محوریت تبریز ۲۰۱۸ در دانشگاه پیام نور تبریز اظهار کرد: امیدواریم برگزاری چنین همایش‌های مفیدی، زمینه‌ای برای توسعه بیشتر فراهم کند، چرا که تبریز ظرفیت زیادی دارد و بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری است.
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور با اشاره به اینکه برگزاری همایش‌های ملی با پشتوانه یک تخصص و علم بوده و ناشی از یک تحقیق علمی است، گفت: چه بسا که این همایش در شأن تبریز و با نام تبریز ۲۰۱۸ باشد ولی نباید بسنده به همایش شود بلکه باید دستاوردها به دست مسوولان اجرایی برسد تا بسترهای لازم ایجاد شود.
وی تاکید کرد: نباید از وسعت و توان خود غافل شد ولی باید به اندازه وسعت و توان حرف زد و دانشگاه پیام‌نور نیز باید به اندازه جمعیت ۳۰ هزار نفری خود حرفی برای گفتن داشته باشد.
صدر با تاکید به اینکه باید از فناوری‌های نوین در مراکز علمی بهره‌مند شد، گفت: به جای تزریق یآس و ناامیدی باید داشته ها و توانمندی هایمان را ببینیم و با برگزاری همایش‌ها و استارت‌آپ‌ها در تبریز بسترهای رشد و توسعه بیشتر را فراهم آوریم.
وی تصریح کرد: ارتباط سرمایه‌گذار با دانشگاه‌ها برای معرفی تبریز و استان منجر به کارآفرینی می‌شود، از این‌رو اعضای هیات علمی باید برای تحقق تبدیل دانش به ثروت تلاش کنند.

یافتن مشکل توسط صنعت و سپردن به دست دانشگاه موفقیت ایجاد خواهد کرد 
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور با تاکید به اینکه اگر حرکت علمی انجام می‌گیرد، باید تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: اگر صنایع مختلف توانستند مشکل را تعریف کنند و حل آن مشکلات را به دانشگاه بسپارند، قطعاً موفقیت کسب خواهد شد.
صدر اذعان داشت: وظیفه دولت ایجاد شغل است ولی به عنوان یک فرد دارای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد نباید فقط تلاش کنیم که دولت برای ما کار پیدا کند و یا آموزه‌های خود را آموزش دهیم، بلکه باید از علم خود برای تولید استفاده کنیم.


  ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۰۲:۰۶ ق.ظ

برای سناریو خروج آمریکا از برجام آماده‌ایم

برای سناریو خروج آمریکا از برجام آماده‌ایم
 

حمید بعیدی نژاد
سفیر کشورمان در انگلیس در گفت‌وگو با شبکه‌ی خبری سی ان ان با تاکید بر آماده بودن ایران برای مواجه با هر سناریویی گفت:در صورت خروج واشنگتن احتمال خروج ایران نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا،حمید بعیدی‌نژاد سفیر کشورمان در انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان اظهار کرد:ما برای هر سناریویی در صورت خروج آمریکا از برجام آماده ایم.

وی در پاسخ به  سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تمامی تحولات موجود شما و دولت ایران معتقدید که چه روی خواهد داد،آیا شما اطلاعی در این رابطه در اختیار دارید،گفت:البته ما تحولات موجود را با دقت و علاقه و به طور جدی پیگیری می‌کنیم.هم اکنون زمان حساسی برای طرح جامع اقدام مشترک است.این توافق ناشی از مذاکرات فشرده بین ایران و قدرت ‌ای بزرگ بود.ما منتظریم که ببینیم که تصمیم آمریکا در رابطه با توافق چیست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا شما در رابطه با پیام‌هایی که دریافت می‌کنید دلسرد نشده‌اید؟.آیا شما نگران نشده‌اید؟شما پیام‌هایی را که هم اکنون از همه جا و از جمله از کاخ سفید و یا حتی از اتحادیه اروپایی دریافت می‌کنید چگونه توضیح می‌دهید،اظهار کرد:البته این پیام‌ها پیام‌هایی منفی هستند اما ما دوست داریم که بسیار واقع گرا باشیم و ببینیم که تصمیم نهایی آمریکا چه خواهد بود اما این پیام‌ها بسیار سازنده نیستند. ما هر روز پیام‌هایی را مشاهده می‌کنیم که منفی هستند.ما می‌خواهیم که زمان کافی را به آمریکا بدهیم تا تصمیم درست را بگیرد.

بعیدی‌نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا شما هنوز امیدوارید،گفت:من نمی‌توانم بگویم که امیدواریم.البته باید امید همیشه وجود داشته باشد.انسانیت بدون امید نمی‌تواند وجود داشته باشد.ما می‌خواهیم که برای سناریوهای مختلف آماده باشیم.ما برای سناریوهای واقعی آماده شده‌ایم.ما می‌خواهیم به آمریکا این زمان را بدهیم که در نهایت تصمیم خود را بگیرد.

سفیر ایران در انگلیس در ادامه گفت:سناریوهای متفاوتی وجود خواهد داشت.سناریو نخست می‌تواند مراجعه به ساختار طرح جامع اقدام مشترک باشد.این مکانیسم برای حل و فصل اختلافات است.این مطلب در بند سی و ششم طرح جامع اقدام مشترک آمده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که منظور شما این است که به بند داوری در طرح جامع اقدام مشترک رجوع شودافزود:من نمی‌گویم که ما باید این کار را انجام دهیم اما می‌گویم که این یک احتمال است.اینکه این احتمال به واقعیت بدل شود موضوعی است که به تصمیم آمریکا بستگی دارد.این یک احتمال است.احتمال دیگری که در این رابطه وجود دارد این است که در واکنش به اقدام آمریکا ما هم از توافق خارج شویم.این موضوعی بسیار واقعی است.این تصمیمی بسیار واقع گرایانه است.این موضوعی است که ما در حال برنامه‌ریزی بر روی آن هستیم.رئیس جمهور ما همچنین به نهادها و مقام‌های مختلف در تهران دستور داده است تا آماده این وضعیت باشند.


بعیدی نژاد در ادامه اظهار کرد:زمانی که آمریکا از توافق خارج شده است ،این به معنای آن است که دیگر هیچ توافقی باقی نمانده است زیرا یکی از طرف‌های مهم توافق را لغو کرده است و به طور شفاف آن را نقض کرده است.این کاملا به منزله یک وضعیت جدید است.بنابراین این برداشت شفاف وجود خواهد داشت که دیگر توافقی باقی نمانده است که ایران در آن باقی بماند.بنابراین عواقب آن این خواهد بود که ایران بایستی در حقیقت آماده باشد تا به وضعیت پیشین بازگردد.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا این به معنای غنی سازی اورانیوم با سرعت و در مقیاس بالااست،گفت:این می‌تواند غنی سازی اورانیوم باشد.این می‌تواند بازتعریف همکاریمان با آژانس و همچنین برخی از فعالیت‌های دیگر باشد که تحت بررسی قرار دارند.


بعیدی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:در جهانی که شاهد تهدیدها و پاسخ به تهدیدها هستیم به نظرمی‌رسد که آنچه که رئیس جمهور ترامپ می‌گوید،رئیس جمهور شما هم سخنان مشابهی را می‌گوید،نظر شما چیست،گفت:در اینجا حداقل من با رئیس جمهور ترامپ موافقم که ایران یک برنامه اتمی تسلیحاتی را شروع نخواهد کرد زیرا ما هرگز این برنامه را در ایران نداشته‌ایم.بنابراین ما در وهله نخست به طور شفاف خود را به حضور در ان پی تی متعهد کرده‌ایم و سپس ما در دفعات مکرر و به عنوان بخشی از راهبرد کشورمان همچنین فتوایی از رهبری خود داریم که داشتن تسلیحات اتمی را برای ما از لحاظ قانونی و شرعی حرام کرده است. بنابراین ما در وضعیتی نخواهیم بود که وارد برنامه تسلیحاتی اتمی شویم اما ما به وضعیتی در صنعت اتمی خود در رابطه با غنی سازی و دیگر ظرفیت‌ها باز خواهیم گشت که این موارد بر اساس قوانین ان پی تی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قانونی هستند.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور ترامپ اعلام کرده است که اگر شما برنامه اتمی خود را از سر بگیرید آنگاه با مشکلات بدتری روبرو خواهید شد،همانطور که می‌دانید وی مقامات جدیدی را از جمله یک وزیر خارجه جدید،یک مشاور امنیت ملی جدید به کار گرفته است که هر دو نفر نسبت به ایران کاملا تندرو هستند،بولتون پیش از آنکه وارد دولت آمریکا شود درباره تغییر رژیم در ایران سخن گفت.او انگشت خود را بر روی بهره برداری از موضوع ناآرامی‌های ضد دولتی در ایران گذاشته است،نظر شما چیست،گفت:به نظرم این مطالب در اینجا مرتبط نیستند.

بعیدی نژاد در ادامه در پاسخ به این این سوال که آیا نگران افراد جدید در کاخ سفید نیستید، افزود:نه ،هرگز،ما مذاکرات را برای رسیدن به یک راه حد برد-برد برای تمامی طرفین توافق آغاز کردیم.ما بسیار دلسرد شده‌ایم که یک طرف تلاش می‌کند که توافق را ملغی و نقض کند و از آن خارج شود. ما بسیار اطمینان داریم که وارد یک فرآیند اعتماد ساز شده‌ایم و در همین حال به جامعه بین‌المللی این اجازه را داده‌ایم که نگرانی‌های کمتری و حتی هیچ نگرانی درباره برنامه اتمی ما نداشته باشد.اما زمانی که مشاهده می‌کنیم که یک طرف نمی‌خواهد که این اعتمادسازی تقویت شود ،حقیقت این است که ما حمایت کامل ملتمان را در اختیار داریم تا به طور موثر به تصمیم آمریکا که اگر خروج از توافق باشد،پاسخ دهیم.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:رئیس جمهور مکرون امروز گفته است که خواهان وارد شدن موضوع گفتگو درباره مسائل دیگر از جمله موضوع موشک‌های بالستیک،تروریسم،نفوذ منطقه‌ای به توافق اتمی ایران است،اینها موضوعاتی هستند که جهان نگران آنها است،نظر شما چیست آیا شما در این رابطه مذاکره می‌کنید ،گفت:این نخستین بار نیست که ما این اظهارات را می‌شنویم.زمانی که ما می‌خواستیم که مذاکرات بر سر توافق اتمی را آغاز کنیم،این دقیقا نظرات برخی بود.آنها می‌خواستند که درباره همه موضوعات مذاکره کنند.آنها می‌خواستند که درباره موضوع اتمی ایران،تروریسم،حقوق بشر و مسائل منطقه‌ای مذاکره کنند.در حقیقت ما متقاعد شدیم که نمی‌توانیم برای تمامی این مسائل راه حلی پیدا کنیم.مقامات ارشد ما به ما دستور دادند که بر روی موضوع اتمی ایران متمرکز شویم و ما معتقدیم که با حسن نیت می‌توانیم راه حلی را پیدا کنیم.ما آن راه حل را پیدا کردیم.این موضوع جدیدی برای ما محسوب نمی‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا هم اکنون با مذاکره بر روی این موضوعات موافقت می‌کنید،گفت:مذاکره درباره این موضوعات برای ما کاملا غیرقابل پذیرش است زیرا نوعی حالتی مشروط برای ما ایجاد می‌کنند که اگر قرار است که اجرایی شدن طرح جامع اقدام مشترک ادامه پیدا کند آنگاه باید بر سر دیگر مسائل توافق وجود داشته باشد.این کاملا غیرقابل پذیرش است.طرح جامع اقدام مشترک بر اساس موارد مربوط به خودش مذاکره شد و هنوز موثر است و همچنان برای اینکه تقویت شود باید ادامه داشته باشد.اگر مسائل دیگری وجود که همه طرف‌ها باید به این نتیجه برسند که می‌توان بر سر آنها مذاکره کرد و آنگاه این امکان برای آینده وجود خواهد داشت.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:فرض من این است که شما امید زیادی به رهبران اروپایی و دیگر امضاء کنندگان این توافق از جمله روسیه و چین دارید،اما به نظر می‌رسد که آنها تاکنون نتوانسته‌اند که نظر رئیس جمهور ترامپ را تغییر دهند،نظر شما درباره اروپایی‌ها چیست،گفت:در حقیقت این مایه تاسف است زیرا این برای دومین بار است که اروپایی‌ها تصمیم گرفته‌اند که مذاکرات را نجات دهند.ما در سال 2005 هم شاهد این موضوع بودیم اما آنها موفق نبودند.این بار آنها تلاش می‌کنند که طرح جامع اقدام مشترک را نجات دهند.ما می‌دانیم که آنها این کار را با حسن نیت انجام می‌دهند.آنها تلاش می‌کنند که آمریکا را متقاعد کنند که در توافق باقی بماند اما واقعیت این است که آنها قادر نبوده‌اند که این کار انجام دهند.ما همانند آنها نگران هستیم.ما با راهبرد آنها موافقیم اما با نحوه کار آنها موافق نیستیم.آنها نباید منتظر بمانند تا رئیس جمهور ترامپ به آنها ترحم کند و در برابر وی عقب نشینی های بیشتری انجام دهند.به نظرم این موضوعی غیرممکن است که با این تصمیمات بتوانند آمریکا را متقاعد کنند.ما باید به طور شفاف با آمریکا رفتار کنیم.ما باید بگوییم که یک توافق داریم،ما می خواهیم که در توافق باقی بمانیم و این توافق باید به طور موثر اجرا شود.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:نظر شما درباره اسنادی که بنیامین نتانیاهو به جهانیان نشان داد و مدعی که شد که هزاران سند را عوامل موساد از یک انبار درجنوب تهران جمع‌آوری کرده‌اند،چیست او مدعی شده است که شما یک برنامه اتمی تسلیحاتی از سال 2003 داشته اید،گفت:ادعایی درباره اینگونه فعالیت‌ها در ایران شده است اما هرگز هیچ شواهدی در این رابطه به ایران ارائه نشده است.در جریان مذاکرات فنی که ما از مدتها پیش با آژانس در رابطه با حل و فصل مسائل پیشین و ادعاها داشته‌ایم،ما در حقیقت توانسته‌ایم با آژانس به یک تفاهم واقعی برسیم.آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارزیابی نهایی خود را درباره این موضوع نشان داده است.بر اساس ارزیابی نهایی ایران هرگز در یک برنامه اتمی تسلیحاتی حضور نداشته است.شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حقیقت این پرونده‌ها را بسته است.این بر اساس واقعیت‌های میدانی است.


بعیدی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:همگان به دیدار آتی ترامپ و کیم جونگ اون توجه دارند.همه می‌گویند که کیم جونگ اون با استفاده از تسلیحات اتمی خود توانست زمینه دیدار با رئیس جمهور ترامپ را فراهم کند،برخی می‌گویند که شاید ایران از موضوع کره شمالی درس گرفته باشد و به برنامه اتمی خود بازگردد و برای یک توافق بهتر تلاش کند،گفت:همانطور که گفتم این کاملا مردود است زیرا هدف ما باقی ماندن در ان پی تی و رد کردن گزینه اتمی است.این سیاست اصلی ایران است.بنابراین ما آن راه را دنبال نمی‌کنیم اما متاسفانه به خاطر دلسردی از اجرایی سازی توافق حالا در ایران این نظر تقویت شده است که ما باید از ان پی تی خارج شویم.البته ما نمی‌گوییم که می‌خواهیم یک برنامه اتمی نظامی را آغاز کنیم اما آنها از ماندن در ان پی تی بسیار دلسرد شده‌اند و از حقوق خود برای باقی ماندن در توافق محروم شده‌اند.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا این وضعیت تندروها را در ایران تقویت می‌کند،گفت:ما در ایران اجماع داریم که در ان پی تی باقی بمانیم اما ما باید همچنین به عنوان یک طرف این معاهده از حقوق لازم برخوردار باشیم.اما همانطور که گفتم به خاطر این دلسردی‌ها هم اکنون برخی بر این نظر هستند که ایران نتوانسته است که از حقوق خود در ان پی تی برخوردار شود و بهتر است که از آن خارج شود.


  ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۳۷:۵۵ ب.ظ

ضرورت ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری

رئیس دانشگاه پیام نور در نشست روسای استانی: ضرورت ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری دکتر زمانی با عنوان اینکه راهبرد دانشگاه با کسب نظر از نخبگان، اعضای هیات علمی و مسئولان دانشگاه در حال تدوین است از تمامی روسای استانی این دانشگاه خواست که با در نظر گرفتن ظرفیت های مراکز و واحدها، مدیریت دانشگاه را در تدوین این سیاست ها یاری رسانند. به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور امروز در نشست مشترک روسای استانی با اشاره به روند کاهش جمعیت دانشجویی کشور، گفت: جمعیت دانشجویی دانشگاه پیام نور هر چند روند کاهشی داشته است اما نیروی انسانی این دانشگاه روند افزایشی در پیش گرفته است. دکتر زمانی بر لزوم تدوین سیاست های جدید برای برون رفت از چالش های موجود تاکید کرد و گفت: ارائه طرح های جدید آموزشی، پژوهشی و فناوری یکی از راههای مهم و نجات دهنده است به طوری که می توان با تعریف رشته های بین رشته ای ، امکان جذب دانشجویان علاقه مند بیشتری را فراهم آوریم و این مسئله به ویژه در استانها باید مطابق با نیازها و ظرفیت ها پیگیری شود. وی تصریح کرد: توسعه بستر آموزش الکترونیکی برای فعالیت های داخلی و بین المللی و سرعت بخشیدن به تولید محتوای الکترونیکی از راه های حل مشکلات است که باید با شناسایی نیازها و ظرفیت های موجود در جهت تقویت پتانسیل ها و پیشرفت بیشتر گام برداریم. وی با عنوان اینکه دیگر زیرنظام های آموزش عالی نیز می توانند از محتوای الکترونیکی غنی دانشگاه پیام نور استفاده کنند، افزود: به عنوان مثال، حدود 80 درصد اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور درشاخه های مختلف علوم انسانی تخصص دارند که به دلیل گستردگی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، این دانشگاه به خوبی می تواند علاوه بر تولید محتوای الکترونیکی برای استفاده خود و سایر زیرنظامی های آموزشی، راه حل های ارزشمندی را درخصوص معضلات اجتماعی، اقتصادی و حقوقی ارائه کند. وی با اشاره به توانمندی های موجود در مراکز استانی دانشگاه پیام نور و امکانات آزمایشگاهی گفت: دانشگاه پیام نور می تواند با تجمیع امکانات آزمایشگاهی در یک منطقه، تشکیل شرکت های دانش بنیان و برگزاری دوره های استارتاپ ضمن کسب درآمد، امکانات و خدمات مورد نیاز دیگر دانشگاه ها و حتی دانشجویان و محققان را تامین کند. دکتر زمانی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور حقیقتا از پتانسیل بالایی برخوردار است و باید با بهره مندی از اعضای علمی مجرب و سایر امکانات خود، منابع درآمدزایی را توسعه بخشیده و در این مسیر به صرفه جویی در بخش های مختلف هم توجه داشته باشد. وی تصویب سند راهبردی، آمایش در ساختار استانی، مراکز ، واحدها و رشته ها را از برنامه های مهم دانشگاه در سال 97 دانست و گفت: دانشگاه پیام نور طبق الزامات قانونی باید به شکل منطقه ای اداره شود و همچنین با آمایش مراکز و واحدها و حتی رشته هایی که تعداد دانشجویان کمتری را جذب می کنند به سمت تحولی بزرگ حرکت کند. وی با اشاره به طرح دیپلماسی علمی در وزارت علوم گفت: دانشگاه پیام نور این امکان را دارد که در بحث روابط بین الملل، هم در توسعه آموزش الکترونیکی و هم در زمینه تعامل پژوهشی با استادان خارج از کشور به شکل مطلوبی وارد شود و بسترهای گسترش مرزهای دانش را فراهم آورد. رئیس دانشگاه پیام نور رعایت نظم و انضباط اداری و مالی را بسیار مهم خواند و اذعان داشت: تمامی آیین نامه ها و دستورالعمل های وزارت علوم و ستاد باید به دقت اجرا شود. وی در پایان بر حضور درست و منظم اعضای هیات علمی در ساعات موظفی تاکید کرد و گفت: تکریم اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان باید سرلوحه فعالیت مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور قرار گیرد و چنانچه تمامی امور مبتنی بر اخلاق، تکریم و نظم باشد، قطعا می توانیم بدون ایجاد یاس و ناامیدی در مجموعه، با انسجام بیشتری در مسیر اهداف دانشگاه گام برداریم.

  ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰:۴۸ ق.ظ

حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه/ آمریکا: حملات محدود بود و پایان یافت

حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه/ آمریکا: حملات محدود بود و پایان یافت

منابع محلی از حملات سه‌گانه آمریکا و متحدانش به سوریه خبر دادند. متجاوزان این حملات را "هدفمند و محدود" خوانده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، بامداد امروز شنبه صدای انفجارهای شدید از چندین نقطه دمشق‌، پایتخت سوریه و نقاط دیگیر از این کشور به گوش رسید. آمریکا، انگلیس و فرانسه در حملاتی 50 دقیقه‌ای مناطق متعددی از دمشق و دیگر بخش‌های سوریه را هدف قرار دادند.

بنا بر اعلام خبرگزاری فرانسه اولین انفجار ساعت 4 بامداد به وقت محلی روی داده است. تلویزیون سوریه نیز از مقابله پدافند هوایی این کشور درباره تجاوز آمریکا و متحدانش خبر داد.

دولت سوریه نیز اعلام کرده که پدافند هوایی ارتش این کشور بیش از 15 موشک را در اطراف دمشق رهگیری و منهدم کرد.

این حملات به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهر دوما انجام شده در حالی که هیچ منبع مستقلی تاکنون موضوع استفاده از سلاح شیمیایی را تایید نکرده است. دولت سوریه خود رسما از سازمان منع گسترش سلاحهای شیمیایی(opcw) برای بازدید از شهر دوما و راستی آزمایی ادعاهای آمریکا و متحدانش، دعوت کرده است.

حملات هوایی آمریکا و متحدانش به شکل حملات موشکی و حملات با استفاده از جنگنده‌های این کشورها بوده که وارد حریم هوایی سوریه نشده‌ و موشک‌های خود را خارج از مرزهای سوریه شلیک کردند.

حملات بر سه استان دمشق، حمص و حماة متمرکز بوده و جنگنده‌های آمریکایی از پایگاه هوایی العدید این کشور در قطر به پرواز درآمده بودند. منابع محلی در سوریه می‌گویند دست‌کم 30 موشک کروز و تام‌هاک به دمشق شلیک شده است.

مسئولان آمریکایی می‌گویند در این حملات بین 100 تا 120 موشک به مواضع نظامی و پایگاه‌های ارتش سوریه شلیک شد و جنگنده‌های میراژ فرانسه و تورنادو انگلیس در کنار بمب‌افکن‌های بی‌-1 آمریکایی از آسمان و کشتی‌های نظامی آمریکا در دریای مدیترانه در حمله مشارکت داشتند.

دمشق: تجاوز سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به اهداف خود نرسید
دولت سوریه اعلام کرد که تجاوز سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه این کشور نتوانسته به اهداف خود برسد و نباید در مورد آن بزرگنمایی کرد.

بنابر اعلام مسئولان سوری، بسیاری از موشک‌های شلیک شده از سوی کشتی‌های نظامی و جنگنده‌های متجاوزان، توسط سامانه پدافند هوایی سوریه هدف قرار گرفته و نابود شده است.

دولت سوریه با این حال اعلام کرد که برخی مراکز تحقیقاتی و پایگاه‌های نظامی این کشور هدف حملات موشکی متجاوزان قرار گرفته است.

ترامپ، می و ماکرون حمله را تایید کردند
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دستور حمله به سوریه را صادر کرده است. او گفت، حملات در پاسخ به "استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی" انجام شده و انگلیس و فرانسه نیز در آن مشارکت دارند.

ترامپ همچنین به روسیه هشدار داد که از "حرکت در مسیر تاریک" دست بردارد و گفت: روسیه از عمل به وعده‌های خود از جمله درباره سلاح‌های شیمیایی در سوریه سر باز زد.

نخست وزیر انگلیس نیز حمله به سوریه را تایید کرده و مدعی شده است که این حملات به منظور کاهش توان نظامی سوریه آغاز شده است.

ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس گفت که به نیروهای مسلح این کشور اجازه داده حملاتی را علیه ارتش و دولت سوریه "برای کاهش توان نظام سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی" انجام دهند. او گفت: هیچ جایگزینی برای حملات نظامی نیافتیم. حملات محدود و علیه اهداف معین خواهد بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز گفت که به نیروهای کشورش دستور داده تا با مشارکت آمریکا و انگلیس حملاتی را علیه سوریه ترتیب دهند.

پایان حملات؛ پنتاگون: حملات بیشتر فعلا در دستورکار نیست
ساعاتی پس از آغاز این حمله، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که حملات به سوریه پایان یافته و فعلا برنامه‌ای برای حملات بیشتر وجود ندارد. پنتاگون اعلام کرده که هنوز گزارشی از نتایج این حملات به دستش نرسیده است.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا هدف از این حمله را ضربه زدن به توان ارتش سوریه دانست اما گفت، حملات بیشتر در دستور کار نیست. با این حال رسانه‌های غربی از جمله سی‌ان‌ان به نقل از مسئولان غربی حملات امروز را بخش اول اقدام نظامی آمریکا و متحدانش اعلام کرده و می‌گویند حملات بیشتر نیز برنامه‌ریزی شده است.

حملات چه مناطقی را هدف گرفت
بنا بر اعلام رسانه‌های غربی و نیز منابعی در داخل سوریه، عمده مناطق هدف قرار گرفته، پایگاه‌های نظامی یا مراکز وابسته به ارتش سوریه بوده است.

مرکز تحقیقاتی برزه واقع در اطراف دمشق که از مراکز علمی پژوهشی ارتش سوریه محسوب می‌شود از جمله مناطقی است که هدف حمله قرار گرفته و تلوزیون سوریه نیز آن را تایید کرده است.

انباره‌های مهمات ارتش سوریه در 15 مایلی مرکز استان حمص نیز از دیگر اهداف این حمله بوده که ظاهرا 4 فروند جنگنده انگلیسی آن را بمباران کرده‌اند.

پایگاه‌های گارد ریاست‌جمهوری و لشکر چهارم ارتش سوریه در اطراف دمشق که مسئولیت حمایت از پایتخت سوریه را بر عهده دارند نیز از مناطق هدف قرار گرفته اعلام شده است. پایگاه‌های گارد ریاست جمهوری و لشکر چهارم عمدتا در داخل و اطراف شهر دمشق مستقر است.

پایگاه‌های و مراکز تحت اختیار حزب‌الله لبنان نیز از دیگر مناطقی است که منابع داخلی سوریه گفته‌اند در حملات بامداد امروز هدف قرار گرفته است.

واکنش روسیه به حملات سه‌گانه آمریکا، فرانسه و انگلیس
وزارت خارجه روسیه لحظاتی پس از این حمله اعلام کرد: دمشق پایتخت سوریه درست زمانی هدف قرار گرفت که در حال حرکت به سوی آینده‌ای صلح آمیز بود و فرصت برای صلح فراهم شده بود.

وزارت خارجه روسیه رسانه‌های غربی را در این تجاوز شریک دانست و اعلام کرد: رسانه‌های غربی نیز مسئول این حملات هستند چرا که با استناد به اخبار آنها این حملات صورت گرفت.

سفیر روسیه در آمریکا هم آمریکا، فرانسه و انگلیس را مسئول پیامدهای این حمله دانست و گفت تمامی تبعات آن متوجه این سه کشور خواهد بود.

نقل قول از : https://www.isna.ir/news


  ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰:۰۹ ق.ظ

نخستین دوره مسابقه پاورلیفتینگ دانشجویان سراسر کشور

نخستین دوره مسابقه پاورلیفتینگ دانشجویان سراسر کشور


اولین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان سراسر کشور اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی، دکتر نصیرزاده سرپرست انجمن پاورلیفتینگ فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در خصوص این مسابقات گفت: مسابقات قهرمانی پرس سینه وانتخابی تیم ملی پاورلیفتینگ دانشجویان با شرکت کلیه دانشجویان بخش های آموزش عالی کشور طی روزهای ۲۴و ۲۵ اردیبهشت ماه سال‌جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور اردبیل برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی دانشجویان جهان در کشور جمهوری چک، مسابقات قهرمانی دانشجویان کشور در هر دو بخش پرس سینه وپاورلیفتینگ بدون شرایط سنی برگزار خواهد شد و افراد با داشتن معرفی نامه از دانشگاه خود اجازه شرکت در مسابقات را خواهند داشت.
دکتر نصیرزاده تصریح کرد: فدراسیون جهانی ورزش های دانشگاهی (فیزو) فقط مسابقات بخش پاورلیفتینگ را تایید کرده است ومسابقات پرس سینه دانشجویان جهان برگزار نمی شود و افرادی که مدعی حضور در مسابقات دانشجویان جهان می باشند باید طبق قوانین و مقررات فدراسیون جهانی دانشجویان سن آنان زیر ۲۵ سال باشد.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور افزود: این مسابقات براساس قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی پاورلیفتینگ و در اوزان هشت گانه (۱۲۰+،۱۲۰، ۱۰۵، ۹۳، ۸۳، ۷۴، ۶۶، ۵۹) کیلوگرم برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به موافقت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی مقرر شده است نماینده کشورمان درسومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان که تیرماه امسال در کشور جمهوری چک برگزار می‌شود شرکت کند و نفرات برتر این مسابقات به اولین اردوی تیم ملی دانشجویان دعوت خواهند شد. 


  ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴:۱۶ ب.ظ

امتناع دانشجوی دانشگاه پیام نور از مبارزه با حریف رژیم صهیونیستی

امتناع دانشجوی دانشگاه پیام نور از مبارزه با حریف رژیم صهیونیستی

دانشجوی دانشگاه پیام نور از مبارزه با حریف رژیم صهیونیستی امتناع کرد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم قرعه کشی سومین مرحله از رقابتهای گرندپری در حالی برگزار شد که دانشجوی  جودوکار ایران به دلیل برخورد با نماینده رژیم اشغالگر قدس از حضور در مسابقات انصراف داد. 

این دوره از مسابقات از روز جمعه ۱۰ فروردین ماه با حضور  ۳۰۲ جودوکار از ۳۸ کشور به میزبانی گرجستان در تفلیس آغاز شده است. 
بر همین اساس در روز نخست این مسابقات جودوکاران اوزان ۶۰- و ۶۶- کیلوگرم به روی تاتامی می روند. 

در حالی که در وزن ۶۰- کیلوگرم تیم کشورمان نماینده ای ندارد. در وزن ۶۶- کیلوگرم  محمد عباس نژاد نماینده کشورمان نیز به دلیل برخورد با نماینده رژیم اشغالگر قدس از حضور در مسابقات انصراف داد.
لازم به ذکر است نامبرده علی رغم شایستگی های فراوان سال گذشته نیز در حمایت از ملت مظلوم فلسطین از رویارویی با نماینده این رژیم کودک کش سر باز زد و مدال انسانیت و جوانمردی را بر گردن آویخت. محمد عباس نژاد دانشجوی ترم دوم رشته تربیت بدنی دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد می باشد.


  ۸ فروردين ۱۳۹۷ ۰۹:۲۴:۵۱ ق.ظ

مهمترین چالش مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مهمترین چالش مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

 

ضعف قانونی؛ مهمترین چالش مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی/اولویت‌های مرکز در سال 97
مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
سرپرست مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) کمبود قوانین مرتبط با فناوری اطلاعات را از چالش‌های مهم این مرکز عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین چالش مجموعه ما به عنوان مجموعه‌ای که وظایفش بر اساس موضوع فناوری اطلاعات طراحی شده و استفاده زیادی از این فضا می‌کند، این است که قوانین کافی در این زمینه وجود ندارد.

دکتر فاطمه عظیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: قوانینی که در حال حاضر در زمینه IT وجود دارد نیز به طور کامل اجرا نمی‌شود و کسانی که باید روی این قوانین نظارت داشته باشند و آن را اجرا کنند، به طور مطلوب عمل نمی‌کنند و یکی از نیازهای مهم مجموعه‌هایی همچون مجموعه ما، بهبود این وضعیت است.

وی اضافه کرد: اگر کسی که در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند، نتواند اطمینان حاصل کند که قوانین لازم برای حفاظت از سرمایه او وجود دارد و آن قوانین اجرا می‌شود، انگیزه‌های خود را برای فعالیت از دست می‌دهد.

عظیم‌زاده درباره محورهای اصلی این مرکز در سال 97، اظهار کرد: یکی از محورهای مهم این مرکز برای سال 97، استفاده حداکثری از تکنولوژی IT روز و به‌خصوص الگوریتم‌های هوش مصنوعی است و به دنبال آن هستیم که از سایر تکنولوژی‌های روز نیز استفاده کنیم.

سرپرست مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از محورهای مورد توجه این مرکز در سال جدید، استفاده بیشتر از فضای شبکه‌های اجتماعی و حضور پررنگ‌تر در این مجموعه‌ها است.

عظیم‌زاده تصریح کرد: به طور کلی به دنبال افزایش دادن حجم و محتوای مفید برای کاربران هستیم و از طرفی ایجاد بسترهایی که می‌تواند دسترسی کاربر را به محتوا مطلوب‌تر کند، در اولویت‌های ما قرار دارد.

وی گسترش ارتباطات بین‌المللی را از دیگر اولویت‌های این مرکز در سال 97 عنوان کرد و گفت: به دنبال آن هستیم که علاوه بر افزایش تعاملات بین‌المللی، مسائل امنیتی مرکز را نیز ارتقاء دهیم.

عظیم‌زاده درباره مهم‌ترین برنامه‌های انجام شده این مرکز در سال 96 گفت: همکاری با پروژه جویشگر بومی، یکی از پروژه‌های مهم این مرکز در سال 96 بود که در این پروژه گردآوری مستندات علمی با گردآوری بیش از 108 هزار مقاله‌ای که در کنفرانس‌های معتبر علمی داخل کشور ارائه شده بود، پایان یافت.

وی افزود: پروژه دیگر،‌ ایجاد یک بانک اطلاعات علمی تخصصی با توجه به ماموریت‌های هلال احمر بود که توسط مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی انجام شد. در این پروژه متناسب با ماموریت‌های هلال احمر درخت‌واژه تخصصی‌ای ایجاد شد و همه سندهایی که در یک دوره زمانی مشخص مرتبط با ماموریت‌های هلال‌ احمر انتشار یافته بود، گردآوری شد و همه این سندها به طور مجدد برچسب خورد و به این ترتیب توانستیم یک سیستم جستجوی بهتری را تعریف کنیم تا کاربرانی که به اطلاعات این حوزه نیاز دارند، به اطلاعات راحت‌تر دسترسی یابند.

سرپرست مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) درباره دیگر پروژه‌های انجام شده در این مرکز، اظهار کرد: مرکز اطلاعات علمی روزانه حدود 40 هزار بازدید دارد و تعداد این بازدیدها در ماه به بیش از 120 هزار مورد می‌رسد که در این بازدیدها،‌ حجم زیادی از اسناد فارسی و لاتین دانلود و استفاده می‌شود.

عظیم‌زاده ادامه داد: سرویس ترجمیار جهت دسترسی راحت‌تر کاربران به اسناد با کمک یک شرکت دانش‌بنیان که کار ترجمه ماشینی را به کمک داده‌هایی که در مجموعه SID وجود داشت، انجام می‌دادند، ایجاد شد. نهایتا ما توانستیم با استفاده از سیستم این شرکت دانش‌بنیان، برای ترجمه مقالات علمی به خروجی بهتری دست یابیم.

وی اضافه کرد: وقتی در این سیستم، مقاله علمی آپلود می‌شود، ترجمه ماشینی که توسط این سیستم دریافت می‌شود، به نسبت بسیار بهتر از ترجمه‌ای است که از گوگل‌ ترنسلیت دریافت می‌شود و این سرویس یک خدمت دیگر به خدماتی که دانشجویان و محققان از SID  دریافت می‌کردند، اضافه کرده است.

سرپرست مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) به تعدادی از تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای این مرکز با سازمان‌های دیگر برای نمایه‌سازی و گردآوری و مستندسازی داده‌های علمی آن‌ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بازخوردی که از این اقدام دریافت شده، بسیار مثبت بوده است.

عظیم‌زاده اظهار کرد: کار دیگری که در این مرکز انجام شده، استفاده جدی‌تر از بحث هوش مصنوعی در تحلیل اطلاعات این مرکز است. در سال 96 این امکان به وجود آمد که بتوانیم به صورت هدفمند سایر اطلاعات جانبی را در کنار هر مقاله قرار دهیم. به طور مثال اگر قرار است کنفرانس،‌ کار علمی، شرکت دانش‌بنیان و یا هر سندی دیگری را که به نوعی مورد نیاز دانشجویان است، معرفی شود، این امکان فراهم شد که کلیدواژه‌هایی که در مقالات داریم را با واژه‌های کلیدی که در هر یک از این تولیدات می‌تواند وجود داشته باشد، هماهنگ کنیم و خوشبختانه در چند موردی که این اقدام انجام شد، تعداد بازدیدهایی که از این محتواها انجام گرفت، بسیار بیشتر بود.

وی یادآور شد: یکی از مباحث مهمی که در IT وجود دارد، این است که وقتی اطلاعاتی را برای کاربر آماده می‌کنیم، با توجه به حجم زیاد آن‌ها، اطلاعات باید به صورت هدفمند به کاربر ارائه شود.

سرپرست مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) افزود: برای مثال اگر کسی در زمینه علوم انسانی به دنبال مطلب می‌گردد، قطعا یک مطلب فنی و مهندسی مورد نیاز او نیست و اگر بخواهیم او را با مطالب غیر مرتبط مواجه کنیم، عملا به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید. بنابراین یکی از برنامه‌های اصلی ما در سال 97 استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی به صورت جدی‌تر و بیشتر است.

عظیم‌زاده در پایان اظهار کرد: از سوی مرکز  SID زمینه همکاری با مجموعه‌هایی که به نوعی کار علمی انجام می‌دهند و دنبال مخاطبی می‌گردند تا مشتری محصولات آن‌ها شود، وجود دارد تا هر دو طرف بتوانند از نتیجه این همکاری بهره‌مند شوند.

منبع : ایسنا https://www.isna.ir/news

  ۱ فروردين ۱۳۹۷ ۰۷:۰۸:۵۴ ق.ظ

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.

 

 

به گزارش ایسنا، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال. اللّهُمَّ اهدِنا هُدَی المُهتَدین وَارزُقنَا اجتِهادَ المُجتَهِدین.(۱)

 تبریک عرض میکنم به همه‌ی هم‌میهنان عزیز در هر نقطه‌ی کشور و هر نقطه‌ی جهان، و همین‌طور به همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند. بخصوص تبریک عرض میکنم به خانواده‌ی معزّز شهیدان و جانبازان عزیز و خانواده‌هایشان، و بخصوص تبریک میگویم به جوانان و نوجوانان کشور که امیدآفرینند و پیشرانِ حرکت ملّی کشورند. امیدوارم نوروزی شاد و شیرین داشته باشند و سالی پُرخیر و برکت. امسال فصل بهارِ طبیعت با فصل بهار معنویّت هم‌زمان است؛ یعنی فروردین و اردیبهشت و خرداد، با رجب و شعبان و ماه مبارک رمضان. امیدواریم که ان‌شاءالله رشد طبیعی و رشد معنوی، هر دو را امسال برای کشورمان و ملّتمان داشته باشیم. این امید در دل جوانه میزند که ان‌شاءالله رویشهای معنوی در کنار رویشهای مادّی، ذخیره‌ای برای این ملّت و این کشور و آینده باشد. سلام عرض میکنیم به محضر حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) و یاد میکنیم و درود میفرستیم به روح مطهّر امام بزرگوارمان.

 یک جمله در باب سال ۹۶ و یک جمله هم در باب سال ۹۷ عرض می‌کنیم: سال ۹۶ مثل همه‌ی سالها مجموعه‌ای بود از فرازونشیب‌ها و شیرینی‌ها و تلخی‌ها، مثل همه‌ی دورانهای زندگی؛ شیرینیِ سال ۹۶ بُروز عظمت و اقتدار ملّت و حضور ملّی بود از اوّل سال تا آخر سال. اوایل سال، حضور بسیار عظیم و خیره‌کننده‌ی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بود؛ بیش از چهل میلیون از جمعیّت کشور در انتخابات شرکت کردند و این حضورِ بسیار پُرمعنا و خوبی بود. بعد هم در راه‌پیمایی روز قدس در ماه مبارک رمضان و در پایان سال هم، راه‌پیمایی نهم دی و برتر از همه راه‌پیماییِ تماشایی بیست‌ودوّم بهمنِ امسال. البتّه در نهم دی بر اثر اغتشاش‌هایی که به وجود آمد -و من اشاره می‌کنم- مردم چند روز پی‌درپی در شهرهای مختلف کشور راه‌پیمایی‌های خودجوش داشتند که همه‌ی اینها نشان‌دهنده‌ی حضور ملّت بزرگ ایران و ملّت بصیر و چالاک و آماده‌به‌کار ایران در همه‌ی میدانهایی که حضور او لازم است بود.

 یک نقطه‌ی مهم و شیرینِ دیگر در سال گذشته این بود که جمهوری اسلامی توانست تهدیدهای منطقه‌ای -که هدف آن تهدیدها، لااقل یکی از اهداف آن تهدیدها ضربه‌ی به جمهوری اسلامی بود- را تبدیل کند به فرصت. نه‌ فقط تهدیدها آسیبی به کشور نرساند بلکه تبدیل شد به فرصت؛ و کسانی که آگاه از مسائل بین‌المللی هستند، این معنا را بدرستی درک می‌کنند.

 یک نقطه‌ی مثبت دیگر تلاشهایی بود که در جهت زنده کردن و به کار بستن شعار سال -یعنی تولید ملّی و اشتغال در ذیل عنوان اقتصاد مقاومتی- انجام گرفت. کارهای خوبی برای مسئله‌ی اشتغال و تولید ملّی شد، البتّه کارهای زیاد دیگری باقی مانده است که باید بشود. و این شعار تا حدودی عملی شد در کشور، لکن به‌طور کامل بایستی کار ادامه پیدا کند تا ان‌شاءالله این شعار عملی بشود.

 تلخی‌هایی هم در سال ۹۶ داشتیم؛ حوادث زلزله، سیل، هواپیما، کشتی، که برخی از عزیزان ما جان باختند در این حوادث و حوادث تلخی بود برای ما. علاوه بر اینها خشکسالی در برخی از مناطق کشور بود که همچنان ادامه دارد و امیدواریم فضل الهی در بهار آن را جبران کند. و برخی از مشکلات معیشتیِ قشرها از گذشته همچنان ادامه پیدا کرد که بایستی تلاش بشود و همه تلاش کنند و من یک اشاره‌ای خواهم کرد که ان‌شاءالله این مشکلات برطرف بشود. البتّه در ماه‌های آخر سال، [که] طبق برنامه‌ریزی دشمنانِ ملّت ایران اغتشاشهایی هم در کشور صورت گرفت؛ ملّت ایران خودش وارد میدان شد و حتّی آن کسانی که میخواستند اغتشاشها را به نام آنها تمام کنند، خودشان وارد میدان شدند و در مقابل اغتشاشگران ایستادند؛ و البتّه حادثه‌ای بود، پیش آمد و عظمت ملّت ایران روشن شد.

 درباره‌ی سال ۹۷ -سالی که از این لحظه آغاز میشود- آنچه مهم است، این است که همه باید سخت کار کنند. بنده در شعارهای سالها معمولاً مخاطب را مسئولین قرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لکن مسئله‌ی اصلی ما امسال هم مسئله‌ی اقتصاد و معیشت مردمی است. همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحی که ان‌شاءالله در سخنرانی عرض خواهم کرد- همه تعقیب کنند و دنبال‌گیری کنند، بسیاری از مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتیِ مردم -هم مسئله‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولید ملّی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محور قرار دادم برای شعار امسال؛ شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه می‌توانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. البتّه این حمایت از پنج شش جهت، ابعاد مختلفی دارد که این ابعاد را من ان‌شاءالله در سخنرانی باز خواهم کرد و تشریح خواهم کرد و آنچه را که قشرهای مختلف مردم و مسئولینِ گوناگون کشور میتوانند انجام بدهند، ان‌شاءالله مطرح خواهم کرد.

 امیدوارم ان‌شاءالله خدای متعال کمک کند، هم به مسئولین، هم به مردم که بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند و امسال این شعار را -که شعار «حمایت از کالای ایرانی» است- به معنای واقعی کلمه به تحقّق برسانند.

والسّلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته


  ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۵۶:۰۸ ب.ظ

حکم متهم حادثه خیابان پاسداران صادر شد


حکم متهم حادثه خیابان پاسداران صادر شد

 


غلامحسین اسماعیلی
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: حکم پرونده متهم حادثه خیابان پاسداران امروز صادر شد.

غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز  دوشنبه -۲۸ اسفندماه- حکم به اولیای دم، متهم و وکیل وی ابلاغ شده و همانگونه که در ابتدای بروز این حادثه تلخ وعده داده بودیم فرآیند رسیدگی به موضوع این پرونده با حساسیت، دقت و سرعت لازم در دادگستری استان مورد پیگیری قرار گرفت و نهایتاً هم بعد از صدور کیفرخواست دادسرا در دادگاه کیفری یک استان جلسات متعدد رسیدگی ابتدائاً با حضور وکیل تسخیری و بعد از آنکه متهم وکیل معرفی کرد با حضور وکیل تعیینی او دادرسی‌های مربوطه انجام شد و نهایتاً هم از ناحیه دادگاه برابر ضوابط و مقررات قانونی حکم لازم صادر شده و به متهم،‌ وکیل او و اصحاب پرونده ابلاغ گردید.

وی افزود: چنانچه ظرف مدت پیش‌بینی شده در قانون به این حکم اعتراض شد پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد در غیر این صورت برای اجرا به دادسرا می‌رود.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: مادامی که حکم قطعی صادر نشده از بیان جزئیات آن معذور هستیم، گرچه ممکن است که بعداً از ناحیه خود اولیای دم یا از ناحیه متهم جزئیاتی در مورد حکم اعلام شود.

اسماعیلی گفت: امروز حکم ابلاغ شده و ۲۰ روز وقت هست که هر یک از طرفین پرونده اعتراضی به این حکم داشته باشند، اعتراض خود را اعلام کنند و در صورت اعتراض برابر ضوابط و مقررات، پرونده جهت رسیدگی به اعتراض به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.


  1   2   بعدی >>

اخبار
آرشیو آخبار
عضویت در خبر نامهAmargir.net