پر بازدیدترین محصولات
  1   2   3   بعدی >>
 

  ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۲۳:۵۳ ق.ظ

زلزله‌ ۵.۹ ریشتری، (یکشنبه،۳۱ تیر) تازه‌آباد کرمانشاه را لرزاند.

زلزله‌ ۵.۹ ریشتری، (یکشنبه،۳۱ تیر) تازه‌آباد کرمانشاه را لرزاند.

 

زلزله‌ ۵.۹ ریشتری، (یکشنبه،۳۱ تیر) تازه‌آباد کرمانشاه را لرزاند. در پی واقعه رخ‌داده فردی فوت نشده است اما بنا بر اعلام سازمان اورژانس کشور، مجموعا ۲۳۲ نفر مصدوم شده‌اند که در حال حاضر تنها ۱۹ نفر از آن‌ها در بیمارستان بستری هستند. به گفته استاندار کرمانشاه نیز، ۸۱ واحد مسکونی بر اثر این زمین‌لرزه تخریب شده‌اند.

آخرین آمار مصدومان زلزله تازه‌آباد کرمانشاه/ ۱۹ نفر بستری هستند

در پی زلزله امروز کرمانشاه مجموعا ۲۳۲ نفر مصدوم شده‌اند که در حال حاضر تنها ۱۹ نفر از آنها در بیمارستان بستری هستند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سازمان اورژانس کشور، در پی زلزله امروز (یکشنبه، ۳۱ تیر) تازه‌آباد کرمانشاه که در استان‌های اطراف هم احساس شد، مجموعا ۲۳۲ مورد مصدومیت ثبت شده که ۵۸ نفر از آن‌ها غیرترومایی و ۱۷۴ نفر ترومایی است که در حال حاضر اکثر افرادی که در بیمارستان‌ها بستری شده بودند، مرخص شده‌اند و تنها ۱۷ نفر در بیمارستان طالقانی بستری هستند. یک نفر در جوانرود و یک نفر نیز در گیلان‌غرب به بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام‌آباد اعزام شده است.

در پی زلزله امروز ۱۲۱ نفر در ثلاث، ۷۸ نفر در جوانرود، ۶ نفر در پاوه، ۱۴ نفر در روانسر، ۱۱ نفر در سرپل ذهاب، یک نفر در کوزران و یک نفر نیز در گیلان‌غرب مصدوم شدند.

استاندار کرمانشاه: افزایش مصدومان به ۱۵۶ نفر/ تخریب ۸۱ واحد مسکونی/ آب و برق مناطق زلزله‌زده وصل است

استاندار کرمانشاه از تخریب ۸۱ واحد مسکونی بر اثر زلزله امروز تازه‌آباد خبر داد و افزود: مشکلی در تامین زیرساخت‌ها نیست و آب و برق مناطق زلزله‌زده وصل است.
هوشنگ بازوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کرمانشاه با اشاره به افزایش مصدومان زلزله به ۱۵۶ نفر، گفت: مصدومین زلزله از شهرستان‌های ثلاث باباجانی، جوانرود، سرپل ذهاب و پاوه هستند.

وی افزود: خوشبختانه تا این لحظه تلفات جانی از زلزله گزارش نشده است.
 
استاندار کرمانشاه در خصوص میزان خسارت این زلزله، گفت: طبق برآورد صورت‌گرفته ۸۱ واحد مسکونی در این زلزله از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده‌اند.

بازوند با اشاره به برگزاری جلسه مدیریت بحران در شهر تازه‌آباد، گفت: خوشبختانه تا زمان برگزاری این جلسه مشکل آب و برق و مخابرات مناطق زلزله‌زده برطرف شد.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در مجموع آب ۱۵ روستا قطع شده بود که آب هشت روستا  وصل شده و آب هفت روستای دیگر نیز ظرف نیم تا یک ساعت آینده وصل می‌شود.

مصدوم‌شدن ۱۴۶ نفر بر اثر زلزله تازه‌آباد/ محور جوانرود - ثلاث‌باباجانی بازگشایی شد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آخرین جزئیات امدادرسانی در طی زلزله امروز در تازه‌آباد کرمانشاه را تشریح کرد.

شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد آخرین جزئیات امدادرسانی در مناطق متاثر از زلزله ۵.۹ ریشتری که امروز در تازه‌آباد کرمانشاه به وقوع پیوست، اظهار کرد: بر اساس اعلام اورژانس کشور این زلزله ۱۴۶ مصدوم داشت که مصدومیت ۱۰۳ نفر ترومایی و ۴۳ نفر غیرترومایی بود.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: ۱۵ نفر از این مصدومان توسط امدادگران هلال‌احمر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. همچنین مسیر شرق به غرب جوانرود به ثلاث باباجانی که مسدود شده بود، توسط راهداری بازگشایی شد.

آخرین وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی مناطق زلزله‌زده

سازمان راهداری آخرین وضعیت تردد در محورهای اصلی و راه‌های نزدیک به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، طبق اطلاعات ارائه شده از سوی این سازمان، تردد در محورهای مواصلاتی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه نیز بجز محور جوانرود به ثلاث باباجانی مسیر شرق به  غرب که ریزش کوه داشته و ترافیک در آن محور نیمه‌سنگین است، در سایر محورها جریان ترافیک عادی است.

بر این اساس نیروهای انتظامی و عوامل سازمان راهداری در مناطق زلزله‌زده و مسیرهای جاده‌ای موجود حاضر هستند و به تسهیل آمد و شدها و جابه‌جایی مردم کمک می‌کنند.

این سازمان از مردم خواسته برای بررسی دقیق شرایط جاده‌ها و آخرین وضعیت ترافیکی آن‌ها، از سایت و اپلیکیشن ۱۴۱ استفاده کنند یا آخرین وضعیت جاده‌ها را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ دریافت کنند.

آخرین وضعیت شبکه‌های گاز کرمانشاه بعد از زلزله

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران آخرین وضعیت شبکه‌های گازی روستای تازه‌آباد استان کرمانشاه را بعد از وقوع زلزله تشریح کرد.

مجید بوجارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که روستای مذکور گازرسانی شده بود، گفت: وقوع زلزله خللی در عملکرد خطوط لوله گاز ایجاد نکرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی از آماده‌باش نیروهای شرکت ملی گاز در روستای تازه‌آباد خبر داد و گفت: نیروها برای مدیریت پس‌لرزه‌های احتمالی در حال آماده‌باش هستند.

براساس این گزارش، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ظهر امروز روستای تازه‌آباد استان کرمانشاه را لرزاند.

آماده‌باش همه بیمارستان‌های استان کرمانشاه، در پی زلزله ۵.۹ ریشتری تازه‌آباد

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده‌باش همه بیمارستانهای استان در پی زلزله ۵.۹ ریشتری امروز تازه آباد خبر داد.

دکتر عبدالرحمن پرنا در گفت و گو با ایسنا با بیان این‌که زلزله امروز تازه آباد مصدوم جدی نداشته است، گفت: تاکنون تعدادی مصدوم به مراکز درمانی ارجاع شده‌اند که همگی سرپایی مداوا شده‌اند.

وی افزود: هم‌چنین افرادی نیز بر اثر ترس و استرس ناشی از زلزله به مراکز درمانی مراجعه کردند.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: تاکنون مورد فوتی در مناطق زلزله زده گزارش نشده است.

پرنا از آماده‌باش همه بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: هم بیمارستان‌های دانشگاهی و هم غیردانشگاهی در حال حاضر آماده باش هستند.

وی هم‌چنین از اعزام چهار اکیپ ارزیابی به مناطق زلزله‌زده خبر داد و تصریح کرد: سه اکیپ از شهرستان ثلاث باباجانی و یک اکیپ که ارزیاب کلی است از کرمانشاه به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

وی هم‌چنین از اعزام آمبولانس‌های شهرستان‌های همجوار به مناطق زلزله‌زده تازه آباد خبر داد و افزود: از کرمانشاه نیز تاکنون سه دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به این مناطق اعزام شده است.

ثبت پس‌لرزه‌های ۲.۶ تا ۳.۹ ریشتری در تازه‌آباد

رئیس بخش شبکه شتابنگاری ایران با بیان اینکه زلزله ۵.۹ بعد از ظهر امروز تازه‌آباد استان کرمانشاه در ۲۰ تا ۳۰ کیلومتری شمال سرپل ذهاب و احتمالا در محل رومرکزی زلزله سال قبل رخ داده است، گفت: با توجه به شتاب این زلزله، این رخداد دارای توان نسبتا بالایی است.

مهندس اسماعیل فرزانگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به زلزله بعداز ظهر امروز تازه‌آباد استان کرمانشاه گفت: زلزله بعد ازظهر امروز که تازه آباد (ثلاث باباجانی) استان کرمانشاه را به لرزه درآورد، توسط ایستگاه شبکه شتاب‌نگاری استان کرمانشاه و تعدادی از ایستگاه کردستان به ثبت رسید.

وی با تاکید بر اینکه حداکثر شتاب این زلزله در تازه آباد به ثبت رسید، خاطرنشان کرد: شتاب این زلزله در ایستگاه شتاب نگاری تازه آباد حدود ۵۰۰ سانتی‌متر بر مجذور ثانیه است که شتابی خیلی بالا است و نشان‌دهنده توان نسبتا بالای این زمین‌لرزه است و می‌تواند خسارتی را در پی داشته باشد.

فرزانگان با تاکید بر اینکه این زلزله خساراتی وارد کرده است، یادآور شد: همکاران ما در حال تخلیه اطلاعات ایستگاه‌های شتاب نگاری هستند. ما احساس می‌کنیم تعداد ایستگاه‌هایی که توانسته‌اند این زمین‌لرزه را ثبت کنند، قطعا بیش از ۱۰ ایستگاه است.

رئیس بخش شبکه شتابنگاری ایران با بیان اینکه این زلزله دارای پس‌لرزه‌های متعددی است، افزود: استان‌های کرمانشاه و کردستان هم مرز هستند و ایستگاه‌های شتاب‌نگاری در این دو استان این زلزله را به ثبت رسانده‌اند؛ ولی از آنجایی که کار تخلیه داده‌ها از ایستگاه‌های شتاب‌نگاری ادامه دارد، از این رو نمی‌توان دقیقا اعلام کرد این زلزله در کدام استان‌ها احساس شده است.

وی در عین حال اضافه کرد: ما انتظار داریم همه ایستگاه‌های استان کرمانشاه و به‌ویژه ایستگاه‌هایی که در بخش‌های غربی استان کرمانشاه قرار دارند،‌ این زلزله را ثبت کرده باشند.

فرزانگان، رومرکز این زلزله را در ۲۰ تا ۳۰ کیلومتری شمال سرپل ذهاب عنوان کرد و گفت: این زلزله می‌تواند در محل رومرکز زلزله بزرگ سال قبل باشد. این منطقه بر اثر زلزله سال گذشته تعادل زمین‌ساختی خود را از دست داده است و مدت‌ها طول خواهد کشید تا منطقه مجددا آرام شود.

وی با بیان اینکه در طول سال گذشته این منطقه همواره شاهد پس‌لرزه‌های کوچک و متوسط بوده است، خاطر نشان کرد: زلزله بعد از ظهر امروز هم می‌تواند در ادامه فعالیت زمین‌لرزه‌ای این منطقه باشد. ایستگاه شتاب‌نگاری تازه‌آباد این مرکز نیز اخیرا زمین‌لرزه‌های کوچک و متوسط را ثبت کرده است که بعضا رسانه‌ای نشده است.

رئیس بخش شبکه شتابنگاری ایران در خصوص اینکه آیا زلزله بعد ازظهر امروز تازه‌آباد زلزله اصلی است یا خیر؟ گفت: بعد از رویداد لرزه‌ای ۵.۹ امروز این منطقه، ایستگاه شتاب‌نگاری ما تعدادی پس لرزه را ثبت کرده است که بزرگای آنها از ۲.۶ تا ۳.۹ بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این زلزله دارای پس‌لرزه‌های متعددی است، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های شتاب‌نگار ما معمولا زمین‌لرزه‌هایی را ثبت می‌کند که شتاب آنها از شتاب یک صدم شتاب ثقل زمین بیشتر باشد.

فرزانگان تعداد ایستگاه‌های شتاب‌نگاری استان کرمانشاه را بیش از ۲۵ ایستگاه ذکر کرد و افزود: از سال گذشته که زلزله مهمی در سر پل ذهاب رخ داد، در سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین،‌ ایستگاه‌های جدیدی راه‌اندازی کردیم و درصدد هستیم با خرید دستگاه‌های جدید شتاب‌نگاری، تعدادی از ایستگاه‌های شتاب‌نگاری این استان را به دستگاه‌های جدید تجهیز کنیم تا بتوانیم به داده‌های آنلاین دسترسی داشته باشیم.

به گفته وی همه شهرهای استان کرمانشاه و تعدادی از روستاهای این استان مجهز به ایستگاه‌های شتاب‌نگاری است.

به گزارش ایسنا پس‌لرزه‌های این زلزله در تازه آباد استان کرمانشاه تا ساعت ۱۷ ف ۲۴ عدد بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری: زمین لرزه در کردستان خسارتی نداشته است

مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان گفت: تاکنون هیچ خسارت جانی و مالی ناشی از زمین لرزه کرمانشاه در کردستان گزارش نشده است.

آرتیکاس اقبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: پس از زمین‌لرزه ساعتی پیش در استان کرمانشاه و به دستور استاندار، این اداره کل و دیگر سازمان‌های امدادرسانی در آمادگی کامل به سر برده و تیم‌هایی نیز به نقاط مختلف استان جهت بررسی میزان خسارات وارده اعزام شده است.

وی افزود: مدیریت بحران و تمامی دستگاه‌های خدمت‌رسانی و امدادرسانی علاوه بر هر گونه خسارت احتمالی در کردستان آماده یاری به هموطنان عزیز و آسیب‌دیده در کرمانشاه هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری عنوان کرد: تا این ساعت گزارشی از خسارات احتمالی در مناطق استان دریافت نشده و به محض مشاهدات و اخذ گزارش‌های نیروهای اعزامی، نتیجه آن به اطلاع خواهد رسید.

اقبال افزود: طبق تجربه زمین‌لرزه سال گذشته کرمانشاه می‌توان گفت خوشبختانه آسیب چندانی در استان کردستان مشاهده نمی‌شود و خسارت اصلی متاسفانه همچنان در منطقه غرب استان کرمانشاه است.

وی گفت: پس از زمین لرزه ۵.۹ ریشتری اخیر تعداد زیادی پس‌لرزه به وقوع پیوسته که نشان می‌دهد به تدریج انرژی زمین‌لرزه اصلی و اولیه تخلیه شده و جای نگرانی نخواهد بود اما فعلاً نگرانی و دغدغه ما کمک به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه اصلی است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کردستان خاطرنشان کرد: توصیه اکید و همیشگی ما این است که تجربه زمین‌لرزه‌های اخیر نشان داد که ما در منطقه‌ای زلزله‌خیز و گسل‌های متعددی هستیم و باید شرایط زندگی و ایمنی خود را با آن تطبیق دهیم بنابراین غیر از رعایت استانداردها در ساخت و ساز، آموختن رعایت نکات ایمنی هنگام زلزله و پس از آن برای تمام افراد ضروری است و رسانه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد نیز در آموزش این نکات مردم را یاری کنند.

زلزله در آذربایجان غربی احساس نشد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی گفت: زلزله کرمانشاه در آذربایجان غربی احساس شد.

امیرعباس جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه زلزله ۵۰۹ ریشتری در تازه آباد کرمانشاه رخ داده افزود: این زمین لرزه در شهرهای جنوبی آذربایجان غربی از جمله، میاندوآب، مهاباد و پیرانشهر احساس شده است.

وی بابیان اینکه نیروهای امدادی آمادگی کامل دارند و مردم نگران نباشند، ادامه داد: خوشبختانه هیچ خسارت مالی و جانی در شهرهایی که زلزله را احساس کردند گزارش نشده است.
 

 

مسئول شبکه لرزه‌نگاری کرمانشاه:

زلزله امروز کرمانشاه بزرگترین پس‌لرزه زلزله ۲۱ آبان بود/ ۲۰ پس‌لرزه در یک ساعت

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه از وقوع ۲۰ پس‌لرزه بعد از زلزله ۵.۹ ریشتری ظهر امروز تازه‌آباد خبر داد و گفت: این زلزله بزرگترین پس‌لرزه زلزله ۲۱ آبان بوده است.

فرهاد فروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به زلزله ۵.۹ ریشتری که ظهر امروز (۳۱ تیر) حوالی تازه‌آباد را لرزاند، افزود: این زلزله در همان زون زلزله آبان سال گذشته قرار داشت و پس لرزه همان زلزله محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این زلزله بزرگترین پس‌لرزه‌ زلزله ۲۱ آبان سال گذشته است که تاکنون در خاک ایران داشته‌ایم.

مسئول شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه با بیان اینکه نمی‌توان دقیقا پیش‌بینی کرد که زلزله بزرگتری در راه است یا نه، یادآور شد: برای زلزله با بزرگی ۷.۳ ریشتر که سال قبل رخ داد وقوع چنین پس‌لرزه‌هایی طبیعی است.

به گفته فروزی از ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه تا ساعت ۱۵ و ۵۶ دقیقه حدود ۲۰ پس لرزه در مدت حدود یک ساعت در همین محدوده حوالی تازه‌آباد رخ داده که بزرگترین آنها با بزرگی ۳.۹ ریشتر در ساعت ۱۵ و ۱۶ دقیقه بوده است.

 

مصدومیت ۴۰ نفر تا این لحظه/ آماده‌باش همه دستگاه‌های کرمانشاه

استاندار کرمانشاه با اشاره به زلزله ۵.۹ ریشتری امروز شهر تازه آباد، گفت: همه دستگاه‌ها در آماده باش هستند و همه چیز تحت کنترل است.

هوشنگ بازوند در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر در راه مناطق زلزله زده هستیم و طبق گزارش رسیده این زلزله تاکنون ۴۰ مصدوم داشته که عمدتا سرپایی مداوا شده‌اند.

وی با بیان این‌که زلزله در برخی مناطق روستایی خسارت به بار آورده است، گفت: زلزله تخریب داشته، اما تخریب‌های آن خوشبختانه عمیق نیست.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در برخی راه های روستایی نیز ریزش‌های جزیی داشته ایم، اما به منزله مسدود شدن مسیر نبوده و تردد در راه ها برقرار است.

وی افزود: در حال حاضر همه دستگاه‌ها آماده باش هستند و همه چیز تحت کنترل است.

بازوند تصریح کرد: هم اکنون به همراه مدیران دستگاه ها در راه تازه آباد هستیم و ساعت ۱۸ امروز جلسه مدیریت بحران در این شهر برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه اعلام کرد:

تمام شهرهای زلزله‌زده کرمانشاه برق دارند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از قطعی برق برخی از روستاهای شهرستان ثلاث باباجانی به دلیل وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری خبر داد.

عیلمراد مرادی مجد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: زلزله ۵.۹ ریشتری ساعتی قبل تازه‌آباد خسارت جدی به خطوط و شبکه برق وارد نکرده و برق تمام شهرهای استان اکنون برقرار است.

وی ادامه داد: هم اکنون فقط در چند روستای ثلاث باباجانی قطع برق داریم و سایر روستاهای استان خاموشی ندارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از اعزام اکیپ‌های این شرکت برای بررسی وضعیت روستاهای خاموش خبر داد و عنوان کرد: برطرف شدن خاموشی بستگی به نوع آسیب دارد که فعلا اطلاع دقیقی از آن نداریم، اما تلاش می‌کنیم در کوتاهترین زمان ممکن  این خاموشی‌ها برطرف شود.

آخرین آمار مصدومان زلزله کرمانشاه اعلام شد/ آماده باش تیم‌های ارزیاب ۲ استان

در پی زلزله امروز بعد از ظهر تازه آباد کرمانشاه تیم‌های ارزیاب هلال احمر در مناطق متاثر از زلزله مشغول ارزیابی هستند و به دو استان نیز اعلام آماده باش شده است. همچنین اورژانس کشور نیز آخرین آمار مصدومان را ۲۶ نفر اعلام کرده که به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد زلزله ۵.۹ ریشتری تازه آباد کرمانشاه که ساعت ۱۴:۳۷ امروز اتفاق افتاد اظهار کرد: پس از این زلزله ۱۱ مورد پس لرزه نیز ثبت شد که بزرگترین آن ۳.۹ ریشتر در ساعت ۱۵:۱۶ بود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تا کنون ۱۲ تیم ارزیاب از شعب سرپل ذهاب، کرند غرب، قصر شیرین و جوان رود به منطقه اعزام شدند.

جمعیت متاثر شهری و روستایی از این زلزله تا شعاع ۳۰ کیلومتری ۹۲ هزار نفر بوده است و دو شهر و ۳۱۸ روستا این زلزله را احساس کردند.

سلیمی همچنین گفت: علاوه بر اعزام تیم‌های ارزیاب، به استان‌های همدان و کردستان آماده باش داده شده است.

همچنین پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین آمار تعداد مصدومان زلزله تا الان گفت: تا کنون ۱۶ نفر مصدوم شدند که درمان آنها به صورت سرپایی انجام شده است. همچنین ۱۰ نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند لذا تعداد مصدومان ۲۶ نفر است.

باز بودن راه‌های اصلی و روستایی کرمانشاه/ راه گردنه "سیاه‌طاهر" ثلاث باباجانی بسته است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: هم اکنون تمام راه‌های استان به غیر از گردنه "سیاه طاهر" ثلاث باباجانی باز است.

‌بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به زلزله ۵.۹ ریشتری ساعتی پیش تازه آباد، اظهار کرد: این زلزله فقط راه گردنه سیاه‌طاهر ثلاث باباجانی که نزدیک محل وقوع زلزله بوده را مسدود کرده و به غیر این‌ مسیر، تمام راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان باز است.

وی افزود: نیمی از مسیر گردنه سیاه‌طاهر بازشده و مابقی مسیر نیز در کوتاه‌ترین زمان باز خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از اعزام تیم‌های راهداری به مناطق زلزله زده خبر داد و تاکید کرد: تمام نیروها و ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری در آماده‌باش است.
 

رییس اورژانس کرمانشاه:

مورد فوتی تاکنون از زلزله کرمانشاه گزارش نشده است

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از مصدومیت ۱۲ نفر در زلزله ۵.۹ ریشتری ساعتی پیش تازه آباد خبر داد.

‌دکتر صائب مدرسی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در شهر تازه آباد گفت: با وقوع زلزله بلافاصله اکیپ‌های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.


وی افزود: همچنین طبق برنامه از پیش تعیین شده آمبولانس‌های شهرستان‌های اطراف به منطقه زلزله زده اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در راه مناطق زلزله زده هستیم و هنوز تعداد دقیق مصدومان حادثه مشخص نیست، اما با گذشته نیم ساعت از وقوع زلزله تاکنون ۱۲ مصدوم در ثلاث باباجانی داشته‌ایم.

مدرسی خاطرنشان کرد: مجروحیت مصدومان از قطع انگشت تا تروما بوده است. همچنین تاکنون آماری از کشته‌شدگان گزارش نشده است.

وی افزود: تعدادی نیز در شهرستان‌های روانسر و جوانرود مصدوم شده‌اند. با توجه به خرابی روستاها مشخص نیست تعداد دقیق مصدومان چند نفر است و نیاز به ارزیابی بیشتر دارد.

زمین زلزله در برخی از شهرهای کردستان احساس شد

به دنبال وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در تازه آباد کرمانشاه این زمین لرزه در بخش‌هایی از استان کردستان هم احساس شد.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۲ و ۳۷ دقیقه ظهر امروز زلزله ای به قدرت ۵.۹ ریشتر در تازه آباد کرمانشاه رخ داد که در بخش‌هایی از استان کردستان همچون شهرهای کامیاران و سنندج هم احساس شد.

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک تهران، این زمین لرزه تاکنون بیش از ۱۰ پس لرزه داشته و به مناطقی همچون تازه آباد، سرپل ذهاب و تلاث باباجانی خسارت هایی وارد کرده است.

تاکنون از خسارت‌های احتمالی این زمین لرزه در شهرهای استان کردستان خبری مخابره نشده است.

اعلام آماده‌باش استاندار کردستان به سازمان‌های امدادرسانی و مدیریت بحران 

در پی زمین‌لرزه ساعتی پیش در استان کرمانشاه، استاندار کردستان طی دستوری به سازمان‌های امدادی و مدیریت بحران استان ابلاغ کرد که با بررسی وضعیت و خسارات احتمالی در سطح استان کردستان نسبت به هر گونه امداد و کمک جهت آسیب‌دیدگان احتمالی زمین‌لرزه در کردستان و کرمانشاه آمادگی و برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشند.

آمادگی لرستان برای اعزام تیم‌های امدادی به کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از آمادگی استان برای اعزام تیم‌های امدادی به کرمانشاه خبر داد.

غلام‌رضا آقامیرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، خاطرنشان کرد: ساعت ۱۴:۴۳ دقیقه زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر یافت‌آباد کرمانشاه را لرزاند که در برخی شهرستان‌های لرستان نیز این زمین لرزه حس شد.

وی ادامه داد: این زمین لرزه در برخی دیگر از استان‌های غرب کشور هم احساس شده است.

آقامیرزایی از آمادگی استان برای اعزام تیم‌های امدادی  به کرمانشاه خبر داد و افزود: لرستان استان معین کرمانشاه است و برای کمک آمادگی لازم را داریم.

زلزله کرمانشاه تا این لحظه ۱۲ مصدوم داشته است/ قطع برق برخی روستاها

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه ۱۲ نفر بر اثر زلزله ۵.۹ ریشتری ساعت قبل تازه‌آباد مصدوم شدند.

رضا محمودیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: زلزله ساعت قبل تازه‌آباد باعث مصدوم شدن ۱۲ نفر در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، روانسر و جوانرود شده است، اما گزارشی از فوت افراد در این مناطق تا این لحظه نداشتیم.

وی با بیان اینکه مصدومین به صورت سرپایی مداوا شده و حال عمومی آنها خوب است، یادآوری کرد: این افراد حین فرار دچار آسیب و مصدومیت شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه  با بیان اینکه گزارشی از مسدود بودن راه‌ها نداریم، خاطرنشان کرد: برق برخی از روستاهای ثلاث باباجانی قطع شده است.

به گفته محمودیان، ریزش جدی در ساختمان شهرهایی که زلزله در آنها احساس شد هم نداشته‌ایم.
 

خسارت زلزله تازه آباد به برخی واحدهای مسکونی ثلاث باباجانی

معاون فرماندار ثلاث باباجانی گفت: زلزله ظهر امروز(۳۱ تیر) موجب مصدوم شدن تعدادی از افراد در این شهرستان شد.

‌جادریان درگفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در تازه آباد، اظهار کرد: این زلزله تعدادی مصدوم در پی داشته است.


وی تاکید کرد: هنوز گزارش موثقی مبنی براینکه این زلزله کشته داشته یا نه، دریافت نکرده‌ایم.

معاون فرماندار ثلاث باباجانی تصریح کرد: همچنین تعدادی از واحدهای مسکونی شهر تازه آباد دچار خسارت شده اند.

وی اضافه کرد: به علت عدم آنتن دهی، تاکنون موفق به برقراری ارتباط با روستاهای این شهرستان و اطلاع از وضعیت آنها نشده‌ایم.  

جادریان در خصوص وضعیت راه‌های ارتباطی این شهرستان نیز افزود: گزارشی مبنی بر مسدود شدن راه‌ها دریافت نکرده‌ایم.
 

آمادگی هلال احمر برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از اعزام ۱۰ تیم ارزیاب به نقاط مختلف برای بررسی خسارات احتمالی زلزله ۵.۹ ریشتر ظهر امروز خبر داد.

‌عادل شفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به زلزله ۵.۹ ریشتری دقایق قبل که در حوالی تازه آباد رخ داد، اظهار کرد: هنوز گزارش دقیقی از کشته و زخمی شدن افراد و یا خسارات مالی زلزله گزارش نشده است.

وی ادامه داد: ۱۰ تیم ارزیاب به نقاط مختلف استان برای بررسی وضعیت مردم و خسارات احتمالی اعزام شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: نیروهای هلال احمر با تمام امکانات آماده ارائه خدمات به مصدومین و یا آسیب دیدگان احتمالی حادثه هستند.

محبت جمالی‌نیا فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت: فعلا گزارشی از کشته و یا زخمی شدن افراد در جریان زلزله نداشته ایم.

وی عنوان کرد: تیم‌های ارزیاب هلال احمر، اورژانس و ... به مناطق شهری و روستایی شهرستان اعزام شدند.

اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زلزله کرمانشاه

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زلزله دقایقی قبل در تازه آباد کرمانشاه خبر داد.

مصطفی مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: به دنبال وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در تازه آباد استان کرمانشاه موضوع به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان کرمانشاه اعلام شده و بلافاصله تیم‌های ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این منطقه در نزدیکی شهرستان سرپل ذهاب قراردارد، گفت: تا شعاع ٤٠ کیلومتری از کانون این زمین لرزه حدود ٤٠ هزار نفر در ٣١٨ روستا زندگی می‌کنند؛ اما تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی این زلزله به دست ما نرسیده است.

مختصات زلزله ۵.۹ ریشتری تازه‌آباد کرمانشاه

زمین‌لرزه‌ ۵.۹ ریشتری در مقیاس امواج درونی زمین ظهر امروز "تازه‌آباد" کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایسنا، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۱۴:۳۷:۲۵ ثانیه روز یکشنبه، ۳۱ تیر ماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داده، ۴۶.۲۵ درجه عرض شمالی و ۳۴.۶۵ درجه طول شرقی ثبت شده است.

زلزله ۵.۹ ریشتری کرمانشاه را لرزاند

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر تازه آباد استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، این زمین لرزه به بزرگی ۵.۹ ریشتر، ظهر امروز(یکشنبه) در حوالی تازه آباد شهرستان ثلاث باباجانی رخ داد.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اکثر مناطق استان احساس شد.

از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.


  ۱۱ تير ۱۳۹۷ ۰۲:۵۸:۰۱ ب.ظ

صعود روسیه و کرواسی با ضربات پنالتی

اسپانیا 1(3)- روسیه 1(4)؛ اینجا جای قهرمانان نیست!

ملی پوشان روسیه اتفاق بزرگی رقم زدند و توانستند بعد از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه برابر اسپانیا، در ضربات پنالتی به پیروزی برسند.

فوتبال ترایب- تیم های ملی فوتبال دانمارک و کرواسی در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف هم رفتند که در نهایت بازی پایان 120 دقیقه به تساوی 1-1 به پایان رسیده و کرواسی در پنالتی ها پیروز شد.


  ۱۰ تير ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸:۰۸ ق.ظ

شکست تلخ آرژانتین مقابل فرانسه

 

شکست تلخ آرژانتین مقابل فرانسه

با داوری فغانی و تیمش

آرژانتین در دیدار مقابل فرانسه متحمل شکست 4 بر 3 شد تا مسی شاید آخرین جام جهانی خود را بدون فتح جام به پایان رسانده باشد.

تیم ملی اروگوئه نیز موفق شد با درخشش ادینسون کاوانی و لوئیس سوارز در خط حمله و البته نمایش خوب خط دفاعی و دروازه‌بان
خود ، پرتغال را از جام جهانی حذف کند
تا حریف تیم فرانسه در مرحله یک چهارم نهای


  ۶ تير ۱۳۹۷ ۰۲:۲۱:۱۷ ب.ظ

دانشگاه پیام نور نیازهای تحصیلی اقشار کم درآمد جامعه را طی سه دهه اخیر تامین کرده است .

دانشگاه پیام نور نیازهای تحصیلی اقشار کم درآمد جامعه را طی سه دهه اخیر تامین کرده است .

 

دکتر شاعری نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در دیدار با دکتر نازک تبار:
دانشگاه پیام نور نیازهای تحصیلی اقشار کم درآمد جامعه را طی سه دهه اخیر تامین کرده است .

به گرازش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، دکتر علی محمد شاعری نماینده بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با دکتر نازک تبار سرپرست دانشگاه پیام نور استان مازندران دیدار و گفتگو کرد. 
در این دیدار دکتر نازک تبار با اشاره به تاثیر فزاینده حضور مراکز علمی و تحقیقاتی بر روند توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه مناطق پیرامونی، خواستار حمایت نمایندگان مردم مازندران از دانشگاه پیام نور شد . 
وی با اشاره به در دست احداث بودن پروژه های عمرانی دانشگاه خواستار حمایت مجمع نمایندگان در توسعه تحصیلات تکمیلی پروژه های عمرانی شد.
در این دیدار دکتر علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از نقش تحول آفرینانه دانشگاه پیام نور در ایجاد ظرفیت های علمی بومی و محلی، از آمادگی کامل مجمع نمایندگان استان برای کمک به حل مسائل این دانشگاه شد. 
وی گفت :دانشگاه پیام نور نیازهای تحصیلی اقشار کم درآمد جامعه را طی سه دهه اخیر تامین کرده است .
دکتر شاعری افزود :دانشگاه پیام نور به لحاظ فرهنگی نیز در تراز انقلاب اسلامی و دانشگاه اسلامی است .


  ۳ تير ۱۳۹۷ ۰۳:۲۱:۲۴ ب.ظ

راهنمای ثبت نام و راه اندازی تلویزیون تعاملی

ورود اينترنت در ايران موجب شد رسانه هاي سنتي با بهره گيري از آن به افزايش دامنه انتقال پيام خود مبادرت کنند. روزنامه هاي ديجيتال با سرعت و سهولت در دسترس مردم قرار گرفته، خبرگزاري ها از محدوده خبر متني به خبرهاي صوتي و تصويري روي آورند. برنامه هاي راديو و تلويزيوني هر کدام براي خود سامانه اينترنتي براي ارتباط با مخاطبان ايجاد کردند ولي با وجود همه اينها ميزان رشد صنعت صدا و تصوير در ايران کمتر از صنايع ديگر بود فناوري هاي نانو، بيوژنتيک، هسته اي و پزشکي ايران با بهره گيري از فناوري اطلاعات در رده هاي برتر جهان قرار گرفتند، ولي حوزه ارتباطات ايران بخصوص صداوتصوير به دلايل متعدد سهم خود را در جهان به دست نياورد. باوجود تجارت هوشمند در بين خانواده هاي ايراني رويکرد عموما مصرف صداوتصوير بوده است.
در سال 2017 شبکه Netflix 70هزار و 14 ساعت ويدئو در يک دقيقه به جهانيان عرضه کرد يا در يوتيوب چهار ميليون و يکصدهزار ويدئو در يک دقيقه ديده شد يا در شبکه اجتماعي اينستاگرام که ويدئو محور است 46هزار و 200 پست در يک دقيقه آپلود شد اگر همين سه سرويس را در نظر بگيريم سالانه يعني 526 هزار و 600 دقيقه، حدود 37 ميليارد ساعت فيلم، 2000ميليارد قطعه ويدئو و 24 هزار ميليارد پست اوقات مردم جهان را در اختيار گرفته اند که ارزش اقتصادي ده ها ميليارد دلار را براي دارندگان آن به وجود آورده است کما اين که ده برند بزرگ اول جهان در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات است که فقط گوگل 109 ميليارد دلار ارزش گذاري شده است. 56 ميليون کاربر فضاي مجازي (يعني حدود 70درصد جمعيت ايران)، براي نرم افزارهاي خارجي تبديل به ثروت و براي اقتصاد ايران تبديل به مصرف مي شود. موجودي فيلم ايراني در فضاي مجازي در سه شرکت فعال که بيشترين محتواي را ارائه داده اند (بجز محتواي صداوسيما) کمتر از 6000ساعت بوده است و اين بسيار کمتر از نياز جامعه ايران و توان بالقوه توليد ايراني است.
فناوري LTE در تلفن هاي همراه که somlps ظرفيت را فراهم مي آورند موجب شد که شرکت هاي بيگانه حداکثر استفاده را از اين ظرفيت ببرند و محتوا هاي صداوتصوير و بازي هاي رايانه اي ويدئو محور عمدتا خارجي از پهناي باند ايجاد شده توسط شرکت زيرساخت ابزارهاي دريافت مردم رسيد. همچنين شرکت زيرساخت طي سال هاي اخير ضريب نفوذ اينترنت را به 98 درصد در جامعه شهري و 83 درصد در جامعه روستايي رسانده است. پهناي باند بين الملل از حدود 120گيگابايت بر ثانيه به يک ترابيت بر ثانيه در پنج ساله اخير رسيده است. بعلاوه ظرفيت IP داخل کشور به بيش از چهار ترا رسيده است. اين ظرفيت بزرگ باند پهن امکانات زيرساختي ديگر در کشور، مديريت سازمان صداوسيما را برآن داشت تا براي رشد صنعت صداوتصوير و تامين نياز جامعه ايران و گسترش صادرات محصولات بومي بر بستر اينترنت با استفاده از توان داخلي خود و شرکت هاي بزرگ خدمات دهنده ايراني تحولي اساسي در توليد، بسته بندي و توزيع و انتشار محتواي و خدمات صداوتصوير به وجود آورد. در اين راستا علاوه بر توسعه تلويزيون تعاملي بر بستر موجود کشور بازار محتواي صداوتصوير را هم سامان داد تا توليدکنندگان انواع محصولات اعم از فيلم سينمايي، سريال، مستند فاخر، بازي هاي رايانه اي، موسيقي اصيل و انواع محتوا هاي صوتي ديگر مثل کتاب صوتي و قصه هاي راديويي بتواند محلي امن براي تبادل کالاي خود با اپراتورها و شرکت هاي خدمات دهنده محتوا برقرار کنند همچنين شرکت هاي داخلي و خارجي نيازمند محتوا و حتي رسانه ملي بتوانند در يک بازار مجتمع شده نيازهاي خود را خريداري کنند.

پایگاه خبری کتابخانه الکترونیکی پیام نور(pnueb) : دکتر رستمی ابوسعیدی از راه اندازی تلویزیون تعاملی (IPTV) در دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: تلویزیون تعاملی دانشگاه پیام نور با هدف ارائه محتوای درسی به دانشجویان و فرهنگ سازی در این دانشگاه راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه از طریق تلویزیون تعاملی می توانیم علاوه بر ارائه دروس، محتواهای فرهنگی، علمی ، پژوهشی و ... را در زمان فراغت دانشجویان عرضه کنیم، اظهار داشت: این تلویزیون برای نخستین بار در دانشگاه پیام نور راه اندازی شده و در حال تدوین محتوای لازم و مورد نیاز مخاطبان این دانشگاه هستیم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از آموزش مبتنی بر فناوری اطلاعات و گسترش آموزش الکترونیکی در خارج از کشور گفت: دانشگاه پیام نور قصد دارد در برنامه ای هدفمند ضمن تاسیس مرکز آموزش زبان فارسی در خارج از کشور در زمینه گسترش زبان فارسی و انتقال فرهنگ کشور در خارج از مرزها پیشگام شود.

دکتر رستمی گفت:دانشگاه پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور است که باحدود 4 هزار عضو هیات علمی و قریب 700 هزار دانشجو نقش ارزشمندی در آموزش عالی کشور ایفا می نماید و ارتقای کیفی بیش از هر مسئله دیگری در این دانشگاه مورد توجه است.

دکتر رستمی با اشاره به عملکرد دانشگاه پیام نور در 8 ماه گذشته گفت: از 204 عضو علمی در مرتبه دانشیاری و استادی ، یک پنجم آنها در مدت 8 ماه گذشته ارتقا یافته اند و برند دانشگاه محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور برای حرکت در مسیر واقعی و هدفمند خود نیازمند برنامه ای راهبردی است که در این برنامه افق آینده دانشگاه ترسیم شود و در این راستا شورای تحول دانشگاه پیام نور با حضور جمعی از برجستگان آموزش عالی تشکیل شده و در حال تدوین برنامه راهبردی دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر عملیاتی نمودن شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده، گفت: دانشگاه پیام نور در این راستا شعار «ارتقای کیفیت، ماموریت گرایی و کارآفرینی» را در دستور کار قرار داده است.

وی همچنین به چاپ بیش از 1023 مقاله علمی پژوهشی در دانشگاه پیام نور طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: یک سوم این مقالات ISI هستند و دانشگاه پیام نور به لحاظ کیفی یکی از کیفی ترین دانشگاه های کشور است کما اینکه در رده بندی پایگاه استنادی ISC نیز توانسته به رتبه های قابل قبولی دست یابد.

وی از تفویض اختیار به مراکز و واحدهای دانشگاه خبر داد و گفت: بدون شک با تفویض اختیار به استانها بسترهای تسهیل امور فراهم شده و با نظارت بیشتر بر حسن اجرای عملکرد مراکز استانی، به سمت ارتقای کیفی بیشتر گام برمی داریم.

دکتر رستمی تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی، کسب درجه علمی پژوهشی مجلات تخصصی دانشگاه، برگزاری مستمر جلسات هیات ممیزه، افتتاح 57 پروژه عمرانی ، امضای تفاهم نامه


  ۱ تير ۱۳۹۷ ۰۶:۴۷:۳۲ ق.ظ

بازی سوم تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه

بازی سوم تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه

زمان بازی سوم ایران در جام جهانی در مقابل پرتغال
زمان بازی ایران و پرتغال : بازی سوم و آخر گروهی تیم ملی کشورمان روز دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰ و در ورزشگاه موردوویا آرنا شهر سارانسک روسیه برگزار خواهد شد.

زمان بازی ایران و پرتغال

زمان بازی سوم ایران جام جهانی
این ورزشگاه که در سال ۲۰۱۰ شروع به ساخت شده در آوریل ۲۰۱۸ تأسیس شده‌ است، ورزشگاه موردوویا آرنا که دارای ۴۴٬۴۴۲ نفر ظرفیت می‌باشد و در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ میزبان بازی های پرو و دانمارک – کلمبیا و ژاپن – ایران و پرتغال – پاناما و تونس خواهد بود.

  زمان بازی ایران و پرتغال

تیم ملی ایران در بازی اول خود در مقابل تیم ملی مراکش و در یک بازی سخت توانست این تیم را شکست دهد. و با این پیروزی موجی از خوشحالی در میان مردم بوجود آورد.
این پیروزی که بعد از ۲۰ سال در بازی های جام جهانی برای ایران دوباره تکرار شده است علاوه بر ایجاد خوشحالی و شور و شعف در میان مردم، باعث امیدواری به صعود تیم ملی از گروه خود به مرحله حذفی بازی ها برای بار اول شده است.

در بازی دوم نیز قهرمانان تیم ملی فوتبال بازی قدرتمندی ارائه دادند و تیم ملی و پر ستاره اسپانیا به زحمت توانست به گل برتری دست یابد

وبازی مقتدرانه ایران توانست تحسین مقام معظم رهبری و ملت ایران را برانگیزد

بازی سوم ایران با پرتغال در شهر کوچک سارانسک یرگزار می شود که اتوبوس تنها وسیله نقلیه عمومی‌اش به شمار می‌آید.

قیمت بلیت های بازی ایران و پرتغال :
ورزشگاه موردویا که روز ۴ تیر میزبان ملی پوشان ایران و یاران کریستیانو رونالدو خواهد بود، در طبقات مختلف برای شما صندلی دارد که قیمت های بلیت ها از ۱۰۵ تا ۲۱۰ دلار می باشد.


  ۱ تير ۱۳۹۷ ۰۶:۲۸:۲۵ ق.ظ

کسب مقام قهرمانی توسط دوقلوهای دونده دانشگاه پیام نور ،

کسب مقام قهرمانی توسط دوقلوهای دونده دانشگاه پیام نور


به گزارش روابط عمومی ؛ دوقلوهای دونده دانشگاه پیام نور ایلام در روز اول ( شنبه بیست و ششم خرداد ماه) مسابقات دو و میدانی قهرمانی بزرگسالان کشور در مشهد مقدس موفق شدند به ترتیب عنوان اول و دوم ماده 5000متر مسابقات را کسب کنند، در روز دوم این مسابقات نیز موفق شدند عنوان اول و سوم ماده 10000متر را کسب کنند.

نتایج 10000متر :

جلیل ناصری –از ایلام -مقام اول

جعفر مرادی از کرمانشاه مقام دوم

خلیل ناصری از ایلام _ مقام سوم

نتایج 5000 متر:

جلیل ناصری- ایلام _ مقام اول 14.09.17

خلیل ناصری- ایلام  مقام دوم14.36.47


  ۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۵:۵۸ ب.ظ

تقدیر قائم مقام وزیر علوم از دستاوردهای پژوهشکده دانشگاه پیام نور

تقدیر قائم مقام وزیر علوم از دستاوردهای پژوهشکده دانشگاه پیام نور

 

دانشگاه ها ازامکانات پژوهشکده دانشگاه پیام نور استفاده کنند

 

 

 

 

 

 دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری از بخشهای مختلف پژوهشکده پوششهای نانو ساختاردانشگاه پیام نور استان یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی،  دکتر باقری ضمن تقدیر از تولید محصولات متنوع و دستاوردهای مختلف در این پژوهشکده اظهار داشت باید شرایطی فراهم شود تا دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از امکانات پژوهشکده  استفاده مثمر ثمر داشته باشند.

قائم مقام وزیر علوم تاکید کرد : پژوهشکده پوششهای نانو ساختار پیام نور استان یزدبا توجه بیشتر  به آینده آموزشی و پژوهشی ، برنامه ریزی جامع تری رابرای انجام پژوهش های لازم در خصوص رشته های حوزه نانو و بین رشته ای و کاربردی داشته باشد .

 دکتر کاظم پورمدیر این پژوهشکده، ابراز امیدواری کرد: با حمایت وزارت علوم ؛ پژوهشکده بتواند نقش پررنگ تری در سیاستگذاریها و برنامه ریزی های آموزش عالی ایفا نماید.


  ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۵:۵۸ ق.ظ

جنبه علمی صنعت گردشگری مغفول مانده است

 

جنبه علمی صنعت گردشگری مغفول مانده است 

 

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه توسعه گردشگری یعنی توسعه روبه جلویی که توسعه پایدار را رقم می‌زند، گفت: جنبه علمی صنعت توریسم در کشور مغفول مانده است و برگزاری همایش‌های علمی می‌تواند در این زمینه نقشی ویژه ایفا کند. 
به گزارش روابط عمومی، محمدمحسن صدر در دومین همایش ملی گردشگری، مدیریت فرصت‌ها و جاذبه‌ها با محوریت تبریز ۲۰۱۸ در دانشگاه پیام نور تبریز اظهار کرد: امیدواریم برگزاری چنین همایش‌های مفیدی، زمینه‌ای برای توسعه بیشتر فراهم کند، چرا که تبریز ظرفیت زیادی دارد و بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری است.
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور با اشاره به اینکه برگزاری همایش‌های ملی با پشتوانه یک تخصص و علم بوده و ناشی از یک تحقیق علمی است، گفت: چه بسا که این همایش در شأن تبریز و با نام تبریز ۲۰۱۸ باشد ولی نباید بسنده به همایش شود بلکه باید دستاوردها به دست مسوولان اجرایی برسد تا بسترهای لازم ایجاد شود.
وی تاکید کرد: نباید از وسعت و توان خود غافل شد ولی باید به اندازه وسعت و توان حرف زد و دانشگاه پیام‌نور نیز باید به اندازه جمعیت ۳۰ هزار نفری خود حرفی برای گفتن داشته باشد.
صدر با تاکید به اینکه باید از فناوری‌های نوین در مراکز علمی بهره‌مند شد، گفت: به جای تزریق یآس و ناامیدی باید داشته ها و توانمندی هایمان را ببینیم و با برگزاری همایش‌ها و استارت‌آپ‌ها در تبریز بسترهای رشد و توسعه بیشتر را فراهم آوریم.
وی تصریح کرد: ارتباط سرمایه‌گذار با دانشگاه‌ها برای معرفی تبریز و استان منجر به کارآفرینی می‌شود، از این‌رو اعضای هیات علمی باید برای تحقق تبدیل دانش به ثروت تلاش کنند.

یافتن مشکل توسط صنعت و سپردن به دست دانشگاه موفقیت ایجاد خواهد کرد 
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام‌نور با تاکید به اینکه اگر حرکت علمی انجام می‌گیرد، باید تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: اگر صنایع مختلف توانستند مشکل را تعریف کنند و حل آن مشکلات را به دانشگاه بسپارند، قطعاً موفقیت کسب خواهد شد.
صدر اذعان داشت: وظیفه دولت ایجاد شغل است ولی به عنوان یک فرد دارای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد نباید فقط تلاش کنیم که دولت برای ما کار پیدا کند و یا آموزه‌های خود را آموزش دهیم، بلکه باید از علم خود برای تولید استفاده کنیم.


  ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۰۲:۰۶ ق.ظ

برای سناریو خروج آمریکا از برجام آماده‌ایم

برای سناریو خروج آمریکا از برجام آماده‌ایم
 

حمید بعیدی نژاد
سفیر کشورمان در انگلیس در گفت‌وگو با شبکه‌ی خبری سی ان ان با تاکید بر آماده بودن ایران برای مواجه با هر سناریویی گفت:در صورت خروج واشنگتن احتمال خروج ایران نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا،حمید بعیدی‌نژاد سفیر کشورمان در انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان اظهار کرد:ما برای هر سناریویی در صورت خروج آمریکا از برجام آماده ایم.

وی در پاسخ به  سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تمامی تحولات موجود شما و دولت ایران معتقدید که چه روی خواهد داد،آیا شما اطلاعی در این رابطه در اختیار دارید،گفت:البته ما تحولات موجود را با دقت و علاقه و به طور جدی پیگیری می‌کنیم.هم اکنون زمان حساسی برای طرح جامع اقدام مشترک است.این توافق ناشی از مذاکرات فشرده بین ایران و قدرت ‌ای بزرگ بود.ما منتظریم که ببینیم که تصمیم آمریکا در رابطه با توافق چیست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا شما در رابطه با پیام‌هایی که دریافت می‌کنید دلسرد نشده‌اید؟.آیا شما نگران نشده‌اید؟شما پیام‌هایی را که هم اکنون از همه جا و از جمله از کاخ سفید و یا حتی از اتحادیه اروپایی دریافت می‌کنید چگونه توضیح می‌دهید،اظهار کرد:البته این پیام‌ها پیام‌هایی منفی هستند اما ما دوست داریم که بسیار واقع گرا باشیم و ببینیم که تصمیم نهایی آمریکا چه خواهد بود اما این پیام‌ها بسیار سازنده نیستند. ما هر روز پیام‌هایی را مشاهده می‌کنیم که منفی هستند.ما می‌خواهیم که زمان کافی را به آمریکا بدهیم تا تصمیم درست را بگیرد.

بعیدی‌نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا شما هنوز امیدوارید،گفت:من نمی‌توانم بگویم که امیدواریم.البته باید امید همیشه وجود داشته باشد.انسانیت بدون امید نمی‌تواند وجود داشته باشد.ما می‌خواهیم که برای سناریوهای مختلف آماده باشیم.ما برای سناریوهای واقعی آماده شده‌ایم.ما می‌خواهیم به آمریکا این زمان را بدهیم که در نهایت تصمیم خود را بگیرد.

سفیر ایران در انگلیس در ادامه گفت:سناریوهای متفاوتی وجود خواهد داشت.سناریو نخست می‌تواند مراجعه به ساختار طرح جامع اقدام مشترک باشد.این مکانیسم برای حل و فصل اختلافات است.این مطلب در بند سی و ششم طرح جامع اقدام مشترک آمده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که منظور شما این است که به بند داوری در طرح جامع اقدام مشترک رجوع شودافزود:من نمی‌گویم که ما باید این کار را انجام دهیم اما می‌گویم که این یک احتمال است.اینکه این احتمال به واقعیت بدل شود موضوعی است که به تصمیم آمریکا بستگی دارد.این یک احتمال است.احتمال دیگری که در این رابطه وجود دارد این است که در واکنش به اقدام آمریکا ما هم از توافق خارج شویم.این موضوعی بسیار واقعی است.این تصمیمی بسیار واقع گرایانه است.این موضوعی است که ما در حال برنامه‌ریزی بر روی آن هستیم.رئیس جمهور ما همچنین به نهادها و مقام‌های مختلف در تهران دستور داده است تا آماده این وضعیت باشند.


بعیدی نژاد در ادامه اظهار کرد:زمانی که آمریکا از توافق خارج شده است ،این به معنای آن است که دیگر هیچ توافقی باقی نمانده است زیرا یکی از طرف‌های مهم توافق را لغو کرده است و به طور شفاف آن را نقض کرده است.این کاملا به منزله یک وضعیت جدید است.بنابراین این برداشت شفاف وجود خواهد داشت که دیگر توافقی باقی نمانده است که ایران در آن باقی بماند.بنابراین عواقب آن این خواهد بود که ایران بایستی در حقیقت آماده باشد تا به وضعیت پیشین بازگردد.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا این به معنای غنی سازی اورانیوم با سرعت و در مقیاس بالااست،گفت:این می‌تواند غنی سازی اورانیوم باشد.این می‌تواند بازتعریف همکاریمان با آژانس و همچنین برخی از فعالیت‌های دیگر باشد که تحت بررسی قرار دارند.


بعیدی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:در جهانی که شاهد تهدیدها و پاسخ به تهدیدها هستیم به نظرمی‌رسد که آنچه که رئیس جمهور ترامپ می‌گوید،رئیس جمهور شما هم سخنان مشابهی را می‌گوید،نظر شما چیست،گفت:در اینجا حداقل من با رئیس جمهور ترامپ موافقم که ایران یک برنامه اتمی تسلیحاتی را شروع نخواهد کرد زیرا ما هرگز این برنامه را در ایران نداشته‌ایم.بنابراین ما در وهله نخست به طور شفاف خود را به حضور در ان پی تی متعهد کرده‌ایم و سپس ما در دفعات مکرر و به عنوان بخشی از راهبرد کشورمان همچنین فتوایی از رهبری خود داریم که داشتن تسلیحات اتمی را برای ما از لحاظ قانونی و شرعی حرام کرده است. بنابراین ما در وضعیتی نخواهیم بود که وارد برنامه تسلیحاتی اتمی شویم اما ما به وضعیتی در صنعت اتمی خود در رابطه با غنی سازی و دیگر ظرفیت‌ها باز خواهیم گشت که این موارد بر اساس قوانین ان پی تی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قانونی هستند.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور ترامپ اعلام کرده است که اگر شما برنامه اتمی خود را از سر بگیرید آنگاه با مشکلات بدتری روبرو خواهید شد،همانطور که می‌دانید وی مقامات جدیدی را از جمله یک وزیر خارجه جدید،یک مشاور امنیت ملی جدید به کار گرفته است که هر دو نفر نسبت به ایران کاملا تندرو هستند،بولتون پیش از آنکه وارد دولت آمریکا شود درباره تغییر رژیم در ایران سخن گفت.او انگشت خود را بر روی بهره برداری از موضوع ناآرامی‌های ضد دولتی در ایران گذاشته است،نظر شما چیست،گفت:به نظرم این مطالب در اینجا مرتبط نیستند.

بعیدی نژاد در ادامه در پاسخ به این این سوال که آیا نگران افراد جدید در کاخ سفید نیستید، افزود:نه ،هرگز،ما مذاکرات را برای رسیدن به یک راه حد برد-برد برای تمامی طرفین توافق آغاز کردیم.ما بسیار دلسرد شده‌ایم که یک طرف تلاش می‌کند که توافق را ملغی و نقض کند و از آن خارج شود. ما بسیار اطمینان داریم که وارد یک فرآیند اعتماد ساز شده‌ایم و در همین حال به جامعه بین‌المللی این اجازه را داده‌ایم که نگرانی‌های کمتری و حتی هیچ نگرانی درباره برنامه اتمی ما نداشته باشد.اما زمانی که مشاهده می‌کنیم که یک طرف نمی‌خواهد که این اعتمادسازی تقویت شود ،حقیقت این است که ما حمایت کامل ملتمان را در اختیار داریم تا به طور موثر به تصمیم آمریکا که اگر خروج از توافق باشد،پاسخ دهیم.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:رئیس جمهور مکرون امروز گفته است که خواهان وارد شدن موضوع گفتگو درباره مسائل دیگر از جمله موضوع موشک‌های بالستیک،تروریسم،نفوذ منطقه‌ای به توافق اتمی ایران است،اینها موضوعاتی هستند که جهان نگران آنها است،نظر شما چیست آیا شما در این رابطه مذاکره می‌کنید ،گفت:این نخستین بار نیست که ما این اظهارات را می‌شنویم.زمانی که ما می‌خواستیم که مذاکرات بر سر توافق اتمی را آغاز کنیم،این دقیقا نظرات برخی بود.آنها می‌خواستند که درباره همه موضوعات مذاکره کنند.آنها می‌خواستند که درباره موضوع اتمی ایران،تروریسم،حقوق بشر و مسائل منطقه‌ای مذاکره کنند.در حقیقت ما متقاعد شدیم که نمی‌توانیم برای تمامی این مسائل راه حلی پیدا کنیم.مقامات ارشد ما به ما دستور دادند که بر روی موضوع اتمی ایران متمرکز شویم و ما معتقدیم که با حسن نیت می‌توانیم راه حلی را پیدا کنیم.ما آن راه حل را پیدا کردیم.این موضوع جدیدی برای ما محسوب نمی‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا هم اکنون با مذاکره بر روی این موضوعات موافقت می‌کنید،گفت:مذاکره درباره این موضوعات برای ما کاملا غیرقابل پذیرش است زیرا نوعی حالتی مشروط برای ما ایجاد می‌کنند که اگر قرار است که اجرایی شدن طرح جامع اقدام مشترک ادامه پیدا کند آنگاه باید بر سر دیگر مسائل توافق وجود داشته باشد.این کاملا غیرقابل پذیرش است.طرح جامع اقدام مشترک بر اساس موارد مربوط به خودش مذاکره شد و هنوز موثر است و همچنان برای اینکه تقویت شود باید ادامه داشته باشد.اگر مسائل دیگری وجود که همه طرف‌ها باید به این نتیجه برسند که می‌توان بر سر آنها مذاکره کرد و آنگاه این امکان برای آینده وجود خواهد داشت.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:فرض من این است که شما امید زیادی به رهبران اروپایی و دیگر امضاء کنندگان این توافق از جمله روسیه و چین دارید،اما به نظر می‌رسد که آنها تاکنون نتوانسته‌اند که نظر رئیس جمهور ترامپ را تغییر دهند،نظر شما درباره اروپایی‌ها چیست،گفت:در حقیقت این مایه تاسف است زیرا این برای دومین بار است که اروپایی‌ها تصمیم گرفته‌اند که مذاکرات را نجات دهند.ما در سال 2005 هم شاهد این موضوع بودیم اما آنها موفق نبودند.این بار آنها تلاش می‌کنند که طرح جامع اقدام مشترک را نجات دهند.ما می‌دانیم که آنها این کار را با حسن نیت انجام می‌دهند.آنها تلاش می‌کنند که آمریکا را متقاعد کنند که در توافق باقی بماند اما واقعیت این است که آنها قادر نبوده‌اند که این کار انجام دهند.ما همانند آنها نگران هستیم.ما با راهبرد آنها موافقیم اما با نحوه کار آنها موافق نیستیم.آنها نباید منتظر بمانند تا رئیس جمهور ترامپ به آنها ترحم کند و در برابر وی عقب نشینی های بیشتری انجام دهند.به نظرم این موضوعی غیرممکن است که با این تصمیمات بتوانند آمریکا را متقاعد کنند.ما باید به طور شفاف با آمریکا رفتار کنیم.ما باید بگوییم که یک توافق داریم،ما می خواهیم که در توافق باقی بمانیم و این توافق باید به طور موثر اجرا شود.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:نظر شما درباره اسنادی که بنیامین نتانیاهو به جهانیان نشان داد و مدعی که شد که هزاران سند را عوامل موساد از یک انبار درجنوب تهران جمع‌آوری کرده‌اند،چیست او مدعی شده است که شما یک برنامه اتمی تسلیحاتی از سال 2003 داشته اید،گفت:ادعایی درباره اینگونه فعالیت‌ها در ایران شده است اما هرگز هیچ شواهدی در این رابطه به ایران ارائه نشده است.در جریان مذاکرات فنی که ما از مدتها پیش با آژانس در رابطه با حل و فصل مسائل پیشین و ادعاها داشته‌ایم،ما در حقیقت توانسته‌ایم با آژانس به یک تفاهم واقعی برسیم.آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارزیابی نهایی خود را درباره این موضوع نشان داده است.بر اساس ارزیابی نهایی ایران هرگز در یک برنامه اتمی تسلیحاتی حضور نداشته است.شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حقیقت این پرونده‌ها را بسته است.این بر اساس واقعیت‌های میدانی است.


بعیدی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:همگان به دیدار آتی ترامپ و کیم جونگ اون توجه دارند.همه می‌گویند که کیم جونگ اون با استفاده از تسلیحات اتمی خود توانست زمینه دیدار با رئیس جمهور ترامپ را فراهم کند،برخی می‌گویند که شاید ایران از موضوع کره شمالی درس گرفته باشد و به برنامه اتمی خود بازگردد و برای یک توافق بهتر تلاش کند،گفت:همانطور که گفتم این کاملا مردود است زیرا هدف ما باقی ماندن در ان پی تی و رد کردن گزینه اتمی است.این سیاست اصلی ایران است.بنابراین ما آن راه را دنبال نمی‌کنیم اما متاسفانه به خاطر دلسردی از اجرایی سازی توافق حالا در ایران این نظر تقویت شده است که ما باید از ان پی تی خارج شویم.البته ما نمی‌گوییم که می‌خواهیم یک برنامه اتمی نظامی را آغاز کنیم اما آنها از ماندن در ان پی تی بسیار دلسرد شده‌اند و از حقوق خود برای باقی ماندن در توافق محروم شده‌اند.


سفیر ایران در انگلیس در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید:آیا این وضعیت تندروها را در ایران تقویت می‌کند،گفت:ما در ایران اجماع داریم که در ان پی تی باقی بمانیم اما ما باید همچنین به عنوان یک طرف این معاهده از حقوق لازم برخوردار باشیم.اما همانطور که گفتم به خاطر این دلسردی‌ها هم اکنون برخی بر این نظر هستند که ایران نتوانسته است که از حقوق خود در ان پی تی برخوردار شود و بهتر است که از آن خارج شود.


  1   2   3   بعدی >>